Češi jsou pracovití a mají smysl pro humor, chválí Paes své daviscupové soupeře

Jen málokdy se stává, že ten nejslavnější tenista zasáhne v daviscupovém utkání pouze do čtyřhry. Čeští reprezentanti ten případ zažijí o víkendu v indickém Dillí. V baráži o účast v elitní Světové skupině je čeká domácí výběr s hvězdným Leandrem Paesem, olympijským medailistou ze singlu a mnohonásobným grandslamovým vítězem z deblu i mixu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leander Paes patří v Indii k nejpopulárnějším sportovcům

Leander Paes patří v Indii k nejpopulárnějším sportovcům | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Daviscupový los už dávno skončil, uplynuly od něj skoro tři hodiny a Leander Paes jako jediný stále mluví s reportéry. O tenisu rád vypráví, stejně jako o Česku a českých spoluhráčích, které v kariéře poznal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Leander Paes si schválí vztahy a spolupráci s českými tenisty

„Sedíme si,“ potvrzuje český kapitán Jaroslav Navrátil, že sympatie jsou oboustranné.

Leander Paes dlouhodobě spolupracoval s Davidem Riklem, Martinem Dammem (nyní jeho současným trenérem), Lukášem Dlouhým i Radkem Štěpánkem.

Grandslamové tituly, kterých má z deblu a mixu celkem 17, sbíral i s Martinou Navrátilovou a Martinou Hingisovou, hráčkami majícími také české kořeny.

Dvaačtyřicetiletý Paes si na Češích oblíbil jejich smysl pro humor, stejně tak mu ale imponuje i jejich pracovitost.

„Důvod, proč tak miluju české lidi, je to, že jsou hodně pracovití. Já sám pocházím z rodiny, ve které se tvrdě pracovalo, otec je olympijský medailista v pozemním hokeji a máma byla kapitánkou indické basketbalové reprezentace. Češi to mají také v sobě, proto je rád vyhledávám. Geograficky jsme možná z jiné části světa, ale kultura a mentální porozumění jsou stejné,“ vysvětluje Leander Paes, proč se mu vždycky s českými tenisty tak dobře hrálo.

Indický daviscupový tým měl během losu dobrou náladu | Foto: Jaroslav Plašil

Teď bude nastupovat proti nim, zasáhne do sobotního deblu. Ale ať už zápas dopadne jakkoli, na vztahu dvaačtyřicetiletého Inda k Čechům a k Česku se jen sotva něco změní.

„Byl jsem mockrát v Praze, byl jsem i v Prostějově, Příbrami, byl jsem v různých částech země a zamiloval jsem si vaše města s hrady, řekami a nádhernými budovy. Třeba Staré Město v Praze je pro mě jedno z nejkrásnějších míst na světě,“ chválí domovskou krajinu svého daviscupového soupeře.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme