Češi jsou v semifinále Davis Cupu, Berdych vyhrál 3 tie-breaky

Tenista Tomáš Berdych získal rozhodující třetí bod ve čtvrtfinále Davis Cupu proti Srbsku. Janka Tipsareviće porazil v pražské O2 Aréně ve třech tie-breacích, tedy 7:6 (8:6), 7:6 (8:6) a 7:6 (9:7). Český tým bude mít v semifinále dalekou cestu, pojede totiž do Argentiny, za kterou proti Chorvatsku nastoupili David Nalbandian a Juan Martin del Potro.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští tenisté se radují z vítězství ve čtvrtfinále DC | Foto: David Kubíček

Vyrovnané utkání už v prvním setu odhalilo, proč Tipsarević nenastoupil do sobotní čtyřhry. Po dlouhém utkání s Radkem Štěpánkem měl totiž problémy s palcem a kotníkem pravé nohy, který si musel nechat v závěru první sady ošetřit. Srbský tenista, který je ve světovém žebříčku těsně za Berdychem, měl v prvním i druhém setu šanci dopodávat sadu.

V prvních dvou setech za stavu 4:4 sebral Srb Berdychovi podání a mohl set dopodávat. Jenže se mu to nepovedlo, Berdych zvládl dovést duel do tie-breaku, ve kterém se mu povedlo zvítězit.

Celý zápas se přitom Tomáš Berdych snažil Tipsareviće rozpohybovat po dvorci, zpravidla se ale výměna ustálila na bekhendových obranných úderech jedné nebo druhé strany, kterou často zkazil ten netrpělivější.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Berdychem po zápase mluvil reportér Jaroslav Plašil

Výraznou nesnází českého hráče bylo mizerné první podání, kterým si výrazně pomohl až v samém závěru třetí sady. Naopak jako kdyby Berdych někdy pokračoval ve stejném způsobu hry ze sobotní čtyřhry, kdy se často dostával k síti.

Atraktivní celodvorcový tenis se snažil Tipsarević v posledních gamech zápasu zkracovat do co nejkratších výměn. Ve třetím setu měl dva setboly při podání Berdycha za stavu 6:5, oba ale nedočkavě zkusil trefit hned při první příležitosti vší silou mimo Berdychův dosah, pokaždé do autu.

V posledním tie-breaku prohrával Berdych 1:5 a poté 3:6, ale nakonec dokázal zvítězit 9:7. Při pozápasovém rozhovoru mu reportér Jaroslav Plašil připomněl, že se mu to proti Janku Tipsarevićovi, který je jen o rok starší, povedlo už v dorostu na turnaji v Lucemburku.

"Jo, to je dobrá vzpomínka, to bylo hezké. Ale nemusíme chodit tak daleko, například turnaj v Londýně, kdy měl v tie-breaku třetí sady mečbol a ještě jsem to dokázal otočit," vzpomínal Berdych.

"Ne že bych na to nějak spoléhal, ale po prvním setu se mi to promítlo, kdyžto nedoservíroval. Vybavil se mi zápas v Bercy, kdy vedl snad 5:1 v prvním setu a stejně ho nezvládl. Napadlo mě, že ty koncovky setu asi nebude mít bůhvíjaký a že to může dopadnout všelijak.To mi dodalo sebevědomí a víry, že do toho musím jít za jakéhokoliv stavu."

"Všechny tři utkání s ním z poslední doby byly neuvěřitelně vyrovnaná a těžká. On se v poslední době dostává do světové desítky, jeho hra musí jít nahoru, a mně se povedlo ho porazit."

Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme