Češi míří na Hopmanův pohár. Bude to super týden, věří Karolína Plíšková

Tenisté Karolína Plíšková a Jiří Veselý mají před sebou první zápas na Hopmanově poháru v Perthu. Pár sestavený ze dvou někdejších juniorských šampionů z Austrálie vstoupí do turnaje smíšených týmů nedělním utkáním s domácími Gajdošovou a Hewittem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fed Cup 2014, tenis, Karolína Plíšková | Foto: Filip Jandourek

„Nejedná se o oficiální turnaj, takže se nehraje o body a my to můžeme využít pro aklimatizaci. Přece jenom první týden v Austrálii bývá trochu složitější, než si zvyknete na počasí, kurty a vše kolem toho, takže to bude trochu seznamovací,“ říká před začátkem letošní sezony Karolína Plíšková.

„Věřím ale, že oba dva máme na to, abychom porazili ty hráče, kteří tam budou. Snad si užijeme nějakou srandu jak během mixu, tak i mimo kurt. S Jirkou se znám dlouho, takže si myslím, že to bude super týden,“ doufá česká reprezentantka.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Karolínou Plíškovou před Hopman Cupem mluvil reportér ČRo Jaroslav Plašil

S Jiřím Veselým se zná už z dětství, když oba trénovali v Německu. Teď budou hrát poprvé společně za Česko, nejprve proti jedné ze dvou australských dvojic na turnaji, pak s Ukrajinou a na závěr skupinové části se Spojenými státy, které v Perthu reprezentuje i nejlepší tenistka současnosti Serena Williamsová.

„Určitě se těším. Je to něco trochu jiného než turnaje, je to týmová soutěž. I kdybych náhodou prohrála, tak hraju s Jirkou Veselým, který to může zachránit. A případně pak ještě můžeme zabrat v mixu. Je to úplně jiná soutěž, bude to dobrá zkušenost,“ myslí si Karolína Plíšková.

Pokud se českému týmu povede vyhrát skupinu, může si příští víkend zahrát o titul, který pro Česko získali naposledy Petra Kvitová a Tomáš Berdych před čtyřmi lety. V Perthu triumfovali také Jana Novotná a Petr Korda v roce 1994 a vůbec v prvním ročníku také Helena Suková a Miloslav Mečíř, kteří na začátku sezony 1989 reprezentovali tehdejší Československo.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme