Česká příprava na finále Davis Cupu začíná

Už za šest týdnů budeme znát rozlosování jednotlivých zápasů finále letošního Davis Cupu mezi tenisty Španělska a České republiky. Měsíc a půl se může zdát dlouhá doba, ale není tomu tak. V našem táboře už začíná příprava na maximum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatsko - Česko semifinále DC | Foto: Česká sportovní Pavel Lebeda

Český tenis bude mít zastoupení ve finále nejprestižnější týmové soutěže po dlouhých devětadvaceti letech a tomu odpovídá i zájem.

„Má logiku, abychom pozvali ty, co vyhráli Davis Cup v roce 1980. Osobně jsem komunikoval s Ivanem Lendlem, myslím si, že budou na to pozvání slyšet. Vezeme s sebou olympijského vítěze z Barcelony Honzu Železného, který vezme s sebou olympijskou medaili, protože bychom rádi symbolizovali jeho vítězství s potencionálním vítězstvím našich tenistů," říká Miroslav Černošek - majitel České sportovní, která Davis Cup pravidelně spoluorganizuje.

Kromě sportovních osobností ale láká vrchol Davisova poháru i důležité lidi z jiných sfér. To  potvrzuje i Miroslav Černošek: „Bude tam sousta velice zajímavých a významných businessmanů. Projevil zájem i prezident České republiky."

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká příprava na finále Davis Cupu začíná

Úspěch týmu nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila, v podobě postupu do finále, vzbudil mimořádný ohlas. A věřte nebo ne, ten se projevuje nejen v médiích. Některé tenisové kluby u nás totiž už teď registrují dvakrát až třikrát zvýšený zájem nejmenších dětí, které by chtěly hrát tenis.

Prodloužení náročné sezóny

Snad jediné, co by mohlo dělat fanouškům starost je zdravotní stav Tomáše Berdycha. Toho na nedávné šňůře trápilo koleno a z tohoto důvodu vynechává turnaj ve Vídni. Do prvního prosincového víkendu, ale bude stoprocentně v pořádku.

Postup přes Chorvatsko si přináší i svou daň. Poslední měsíc v roce totiž mají tenisté vesměs dovolenou a vzhledem k tomu, že nová sezóna začíná hned na přelomu roku, tak čeká nejen Radka Štěpánka v podstatě dvoj-sezóna.

„Co může být krásnějšího, než když vám dovolená odpadá kvůli finále Davis Cupu. Samozřejmě, určitě to bude hodně náročné, ale já jsem na to připravený a těším se na to," konstatuje nadšeně český daviscupový reprezentant.

Velký divácký zájem

Zájem o vstupenky je obrovský. Hala, kde se bude v Barceloně hrát pojme šestnáct a půl tisíc diváků. Už teď jenom ve Španělsku hlásí sedmdesátitisícový zájem o lístky.

Česká strana dostane podle regulí deset procent, a po odpočtu partnerů tenisového svazu a sponzorů, zbude i několik set vstupenek pro české fanoušky. Finále Davis Cupu dokonce přimělo nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila k úvahám, že by před tímto vrcholem mohl uspořádat krátké soustředění týmu.

Toho by se ale podle vlastních slov určitě nezúčastnil Radek Štěpánek: „Protože se vždy připravuji pod vedením svých trenérů, pod vedením Petra Kordy, Marka Všetička. Bylo tomu doteď. Mám svůj individuální program. I když trénuji v daviscupovém týdnu, tak trénuji přesně podle svého. Vlastně, protože je to tak nejlepší a proto to tak dělám!"

Radim Sajbot, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme