Češka Siniaková porazila v Šen-čenu světovou čtyřku Halepovou a je ve čtvrtfinále

Tenistka Kateřina Siniaková vyřadila ve druhém kole turnaje v Šen-čenu světovou čtyřku a nasazenou dvojku Simonu Halepovou z Rumunska po setech 6:3, 4:6 a 7:5. Pro dvacetiletou českou hráčku to bylo první vítězství nad soupeřkou z elitní světové desítky.

Česká tenistka Kateřina Siniaková postoupila do finále podruhé v kariéře

Česká tenistka Kateřina Siniaková postoupila do finále podruhé v kariéře | Zdroj: Reuters

Na hráčku z top 10 narazila Siniaková počtvrté v kariéře, předtím podlehla Polce Agnieszce Radwaňské a dvakrát Němce Angelique Kerberové.

V utkání s Halepovou vedla ve třetím setu 4:2. O náskok sice přišla, ale znovu šla do brejku na 6:5 a zápas pak dokončila. Celkem zahrála 32 vítězných míčů a po dvou hodinách a čtyřech minutách proměnila druhý mečbol.

„Snažila jsem se soustředit na každý míč. Bylo to těžké, když jsem přišla o vedení, ale zvládla jsem to a jsem šťastná,“ řekla Siniaková na dvorci.

Ve čtvrtfinále bude 52. hráčka světa favoritkou, neboť narazí na Srbku Ninu Stojanovičovou, která v Šen-čenu začala v kvalifikaci. „Loni jsem tady došla do čtvrtfinále a doufám, že to letos vylepším,“ řekla Siniaková.

Uspěla i Kristýna Plíšková. Po hladké výhře 6:1, 6:2 nad Čchang Kchaj-čchen z Tchaj-wanu ji čeká třetí nasazená Britka Johanna Kontaová. Šedesátá hráčka světa Plíšková neměla s tchajwanskou kvalifikantkou, která je v žebříčku o 70 míst níž, větší potíže.

Zápas proti Čchang Kchaj-čchen zahájila čtyřmi vyhranými gamy za sebou a první sadu získala za pouhých 17 minut. Soupeřku v obou setech třikrát připravila o servis, sama ztratila podání jen jednou.

Proti světové desítce Kontaové nastoupila čtyřiadvacetiletá Plíšková dosud dvakrát a oba zápasy v roce 2014 vyhrála.