Česká studentka připravovala večeři pro Murrayho. Na výběr neměl, a tak dostal párky

Málokterá tenisová akce světa je pro hráče a fanoušky tak atraktivní jako Turnaj mistrů v Londýně. Efektně nasvícený dvorec, hudební doprovod a samozřejmě oblíbení sportovci lákají do haly každý den tisícovky diváků. Přesto jsou v londýnské O2 areně i tací, kteří se na zápasy vůbec nestihnou podívat. Jsou mezi nimi i Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká studentka Tereza Šmídová na Turnaji mistrů v Londýně | Foto: Jaroslav Plašil

„Nemám vůbec čas. Jak hrál Berdych? Neviděla jsem ho. Jenom mi někdo v kuchyni řekl, že prohrál.“

Tereza Šmídová je pracující studentka, v O2 areně společně s dalšími krajankami a dalšími brigádnicemi servíruje jídlo pro turnajové hosty, a přestože má jinak tenis velmi ráda, nezná ani výsledky jednotlivých duelů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž ze zákulisí Turnaje mistrů v Londýně připravil Jaroslav Plašil

Ze stěny na ni sice blikají větší i menší obrazovky, ale na sledování zápasů nemá čas.

„Den tady má deset hodin. Nemáme vůbec čas dívat se turnaj. Jsem ráda, že se kouknu, kdo hraje. Hodně by mě to zajímalo. Chtěla bych se podívat, jak hraje Djoković,“ říká česká studentka, která si přesto jeden velký tenisový zážitek odnese.

Domácí hrdina a loňský wimbledonský šampion Andy Murray dostal po tréninku v O2 areně hlad a objednávka se dostala právě k Tereze Šmídové.

„Byl to velký zážitek. Přišla objednávka, že mám nandat večeři pro pana Murrayho. Andy tu nebyl, přišel někdo jiný s tím, jestli bych mu nemohla dát večeři pro Andyho. Vybírat si nemohl. Máme tu jen jednu možnost, takže jsem si říkala, který párek na talíř dám,“ směje se Tereza Šmídová.

Berdych posiluje realizační tým. Najal bývalého fyzioterapeuta fotbalistů AS Monako

Číst článek

K večeři Andy Murray nakonec dostal bramborovou kaši a párek, ale to byla spíše výjimečná situace. Tenistům v Londýně skutečně pořadatelé splní každé přání, a nejen jim, také o blízké sportovců či hosty je výtečně postaráno.

„Vždycky jsme rádi, když se Berďovi podaří kvalifikovat na Turnaj mistrů a můžeme si udělat takový krásný výlet. Je to nejlepší turnaj za celý rok,“ potvrzuje Martin Berdych, který je díky výsledkům svého syna Tomáše na Turnaji mistrů v Londýně už popáté.

Podmínky v Londýně si chválí i Martin Berdych

„Není tady takový blázinec. Je tady málo hráčů a pořadatelé mají čas jim všechno splnit. Podmínky na trénink jsou nádherné a stejně tak i doprovodné akce, cesta po Temži, krásný hotel. Prostě všechno super,“ pochvaluje si zdejší podmínky Martin Berdych.

Otec světové sedmičky by si teď pochopitelně přál, aby se v atraktivním prostředí více dařilo synovi Tomášovi. Ten je po prvním nepovedeném zápase v obtížné pozici, aby měl ještě aspoň teoretické šance na postup do semifinále, musí ve středu porazit posledního vítěze US Open, Chorvata Marina Čiliće.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme