Česká tenisová dvojčata v Melbourne

Když se loni v červnu narodila tenisovému králi Rogeru Federerovi a jeho manželce Mirce dvojčata, vypsala sázková kancelář Landbrokes okamžitě kurzy na jejich tenisové výsledky. Na případné výhry Myly a Charlene si ale ještě musejí sázející přece jen nějakou dobu počkat. Narozdíl třeba od sedmnáctiletých tenisových dvojčat Karolíny a Kristýny Plíškových.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australian Open | Foto: The Oficial Davis Cup Website

"Jsem na grandslamu poprvé, takže si to užívám. Hrajeme poprvé za dva roky s juniorkami. Ale oproti ženským turnajům mi to nepřijde jiné. Je tady sice více lidí, o hráče je tady více postaráno než na malých turnajích, ale co se týče zápasů, tak je to stejné," řekla o dvě minuty mladší Karolína.

Sestra Kristýna to může potvrdit. Je totiž jen málo turnajů, na kterých by nebyly spolu. Stejné je to i ve čtyřhře. Pokud už hrály s jinými hráčkami, za moc to nestálo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kristýna a Karolína Plíškovy na Australian Open

"Bylo to strašné. Pořád jsem se omlouvala své spoluhráčce, že jí to kazím. Nejsme vůbec zvyklé hrát s někým jiným," shodly se dvojčata Karolína a Kristýna Plíškovy.

Českká tenisová dvojčata toho moc nevědí ani o soupeřkách v Austrálii, které většinou potkávají úplně poprvé.

"Třeba nevím, na co si mám dát pozor, který úder má soupeřka horší, jestli hraje kraťasy a tak,"  směje se Kristýna Plíšková, která stejně jako její sestra vstoupila vítězně do juniorské soutěže na tenisovém Australian Open.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme