Česká tenisová jednička Petra Kvitová se představí domácím divákům

Petra Kvitová se rozhodla, že bude hrát na druhém ročníku Sparta Prague Open.- současném největším ženském turnaji v Česku. Ten je na programu od 7. do 15. května.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Kvitová s trofejí pro vítězku turnaje v Brisbane | Zdroj: ČTK

Kvitová v těchto dnech momentálně pobývá v turecké Antalyi, kde nabírá fyzickou kondici na blížící se semifinále Fed Cupu v Belgii. V květnu si potom zahraje momentální světová osmnáctka na kurtech v pražské Stromovce.

Účasti na Sparta Prague Open dala přednost před turnajem WTA v Říme, který se koná ve stejném termínu. Proč zvolila právě Prahu, nastínil ředitel pražského turnaje Petr Luxa.

„Petra Kvitová se rozmýšlela, zda hrát velký turnaj nebo menší. Pak se rozhodla, protože to obsazení v Římě a v Praze bude jiné, že zahraje možná pár lehčích zápasů a rozehraje se před Roland Garros," vysvětluje Luxa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká tenisová jednička Petra Kvitová se představí domácím divákům

Kromě Kvitové už jistě dorazí také obhájkyně vítězství Lucie Hradecká nebo Klára Zakopalová. O dalších jménech, včetně možné účasti zahraničních hráček, se rozhodne až po uzávěrce přihlášek, která je 18. dubna.

Rozumná investice

Podle prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky potom Sparta Prague Open zapadá do koncepce, kterou se chce domácí tenisové dění ubírat.

„Tento turnaj je jednak velkou příležitostí pro české hráčky a je také zajímavý pro diváky, protože uvidí krásný tenis. Z pohledu Českého tenisového svazu je to velká investice do budoucnosti,“ říká Kaderka.

„Víte sami, že my kráčíme cestou menších turnajů, ne megalomanských akcí, které by byly jednou za rok na jednom místě, ale kráčíme cestou rozumného investování."


Atraktivní exhibice

Turnaj má letos proti prvnímu ročníku dvojnásobně navýšenou dotaci na 100 tisíc dolarů. Novinkou v areálu budou také tribuny pro zhruba pět set diváků. Kromě samotného turnaje ale čeká fanoušky jedna zajímavá vsuvka.

„Chceme připravit pro diváky atraktivní podívanou, takže jsme připravili exhibici za účasti Henryho Leconta, Marcura Bahramiho, Karla Nováčka a Jirky Nováka," uvedla Petra Píchalová - Langrová z pořádajícího tenisového klubu Sparta Praha.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme