Češkám se v Dubaji daří. Plíšková, Šafářová i Záhlavová-Strýcová jsou ve 2. kole

Česká tenistka Karolína Plíšková v úvodním kole na turnaji v Dubaji potvrdila dobrou formu z Antverp a bez větších problémů postoupila do druhého kola. Hladce ve dvou setech postoupily také Lucie Šafářová a Barbora Záhlavová-Strýcová.

Karolína Plíšková vyhrála 10 z posledních 11 zápasů

Karolína Plíšková vyhrála 10 z posledních 11 zápasů | Zdroj: Reuters

První vzájemný zápas světové osmnáctky Karolíny Plíškové s Anastasií Pavljučenkovovou byl v úvodu vyrovnaný. V páté hře si ale Češka vypracovala brejbol, který díky laciné chybě soupeřky využila a začala na kurtu dominovat. První set získala poměrem 6:2.

Rodačka z Loun vyhrála také první dvě hry druhé sady, pak se ale Ruska vzpamatovala a dokázala vyrovnat. Závěr zápasu ale opět patřil Plíškové, která se s brejkem dostala do vedení 5:4 a v další hře po hodině a 18 minutách dopodávala zápas k výhře 6:2 a 6:4.

Ve druhém kole se Karolína Plíšková střetne s Barborou Záhlavovou-Strýcovou, která porazila ve dvou setech Ukrajinku Bejgelzimerovou.

V prvním setu sice hned v úvodním gamu ztratila česká tenistka podání, ale v osmé hře proměnila svůj první brejkbol a při dalším podání soupeřky sadu ukončila.

Ve druhém setu se ani jedné hráčce na podání příliš nedařilo. Záhlavová-Strýcová ho ztratila dvakrát, Ukrajinka dokonce čtyřikrát. Naposledy v osmém gamu, kdy Záhlavová-Strýcová využila svůj druhý mečbol a po hodině a třiatřiceti minutách zápas ukončila.

Postup do 2. kola si zajistila také zkušenější Lucie Šafářová. Utkání s Portoričankou Monicou Puigovou trvalo pouze hodinu a 9 minut a česká fedcupová vítězka vyhrála hladce 6:1 a 6:4. Ve druhém kole ji čeká přemožitelka Kateřiny Siniaková Casey Dellacquaová z Austrálie.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,513 milionu dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Karolína Plíšková (17-ČR) - Pavljučenkovová (Rus.) 6:2, 6:4, Šafářová (11-ČR) – Puigová (PUR) 6:1, 6:4, Záhlavová-Strýcová (ČR) - Bejgelzimerová (Ukr.) 6:4, 6:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít