České duo vyzve nejlepší deblisty světa. Nemáme co ztratit, zní z Navrátilova týmu

Daviscupová čtyřhra je tradiční českou parádní disciplínou. V živé paměti zůstává legendární šňůra deblových úspěchů dvojice Tomáš Berdych, Radek Štěpánek završená dvěma tituly z let 2012 a 2013. Jenže zatímco prvně jmenovaný tentokrát v Třinci chybí, na druhé straně kurtu bude v sobotu proti Čechům stát zbraň nejsilnějšího možného tenisového kalibru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva francouzská dvojice Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert v sobotu vyzve české duo Adam Pavlásek, Radek Štěpánek | Zdroj: ČTK

Francouzi Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut jsou totiž nejlepším současným deblovým párem světa. A přesně před týdnem vyhráli čtyřhru ve Wimbledonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko podle kapitána Jaroslava Navrátila může v duelu s nejlepším deblovým párem světa překvapit zkušeností Radka Štěpánka a dravostí Adama Pavláska

Větší tenisová výzva v těchto dnech opravdu neexistuje, říká Radek Štěpánek: „Nebudeme mít co ztratit, takže do zápasu můžeme jít uvolněně. Jejich debly jsem o víkendu sledoval. Určitě si nějaké poznatky řekneme a na utkání se pořádně připravíme.“

Bude nutné se pořádně připravit. I nehrající kapitán Jaroslav Navrátil totiž tuší, že za současného stavu 1:1 na zápasy bude právě dnešní čtyřhra tím rozdílovým faktorem v cestě za postupem do semifinále.

„Myslím si, že čtyřhra bude klíčem, ale bude složitá. Vyhráli grandslam, takže všichni od nich čekají bod. My naopak můžeme překvapit zkušeností Štěpánka a dravostí Pavláska,“ domnívá se Navrátil.

V jedné věci však český nehrající kapitán cítí šanci. „Je to Davis Cup, není to normální turnaj. Davis Cup bývá kolikrát nevypočitatelný,“ dodává Navrátil.

Ačkoli Herbert vyhrál v posledních dvou letech dva grandslamy ve čtyřhře, v sobotu prožije svou daviscupovou premiéru.

„Nikdy jsem nehrál daviscupový zápas, ale myslím, že jsme dobře připraveni. Ve Wimbledonu se také hraje čtyřhra na tři vítězné sety, takže už máme zkušenost s pětisetovými utkáními. Poprvé však budu hrát proti českému publiku, takže to možná bude i trochu napjaté,“ očekává Herbert.

I pro samotné české tenisty půjde o výjimečný zážitek. Naposledy se v Davis Cupu střetli s nejlepším deblovým párem na světě před dlouhými devíti lety.

Radim Sajbot, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme