České tenistky čeká ve Fed cupu boj na Slovensku

Třikrát se zatím utkaly české a slovenské tenistky ve fedcupovém utkání, a třikrát se radovaly z vítězství prvně jmenované. V roce 2000 vyhrály v Bratislavě 2:1, v roce 2007 dokonce 5:0 a o rok později v Brně 3:2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fed Cup | Foto: ITF Tennis

Asi jen sotva se dá dopředu počítat s podobným scénářem jako v dubnu roku 2007. Slovenkám tehdy scházela dvojka i trojka podle pořadí ve světovém žebříčku, a navíc hned v prvním utkání selhala jednička.

Zkušená Daniela Hantuchová nezvládla zahajovací duel s Lucií Šafářovou, a porážkou v úvodním zápasu nechtěně zadělala na celkový debakl.

„Určitě na to vzpomínám ráda a doufám, že si ty vzpomínky o víkendu připomeneme a že vyhrajeme,“ přála by si Lucie Šafářová, která je stejně jako Daniela Hantuchová v sestavě i tentokrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky čeká ve Fed cupu boj na Slovensku

A dost pravděpodobně na sebe obě tenistky o víkendu narazí. Ale že by se opakovalo něco podobného, co před třemi roky, to si zrovna nemyslí. Vždyť i s další Slovenkou Dominikou Cibulkovou obě jmenované v žebříčku prakticky sousedí, a jen Petra Kvitová je na tom zhruba o deset míst lépe.

„Nevím, jak jsme teď na tom, jestli jsem tentokrát favoritky proti Slovenkám, ale myslím si, že to bude tak 50 na 50,“ odmítá roli favoritek nejlepší česká tenistka na žebříčku Pera Kvitová.

„Ty týmy jsou velmi vyrovnané a hráčky obou týmů měly v poslední době výborné výkony,“ dodává Lucie Šafářová.

Bez herní praxe

Snad s výjimkou Daniely Hantuchové, která si v posledních týdnech léčila zranění achilovky, ale o to odpočatější zase nejzkušenější slovenská tenistka může být.

„To určitě nemusí být výhoda. Ta zápasová praxe je nejlepší na sebevědomí. Určitě bych byla raději v Austrálii o mnoho déle a bylo těžké to sledovat v televizi, ale bohužel takový byl začátek roku a velmi těžce se mi to akceptovalo, protože jsem měla za sebou skvělou přípravu a potom vlastně se to seklo a mohla jsem začít od znova,“ říká Daniela Hantuchová, která se zřejmě představí v obou dvouhrách stejně jako Dominika Cibulková.

„Tak těším se na to. Hrajeme doma a to bude super. Mám ráda tu atmosféru, která bude trochu jiná. Bude to takové očekávání před tím zápasem, ale když se začne hrát tak to z člověka musí opadnout. Máme doma opravdu těžké soupeřky, ale budou to boje,“ popisuje Dominika Cibulková.

Boje, které začnou v bratislavské hale v sobotu po 14 a v neděli po 12 hodině. Už v pátek kolem poledne se ale od nás dozvíte, v jakém pořadí si proti sobě české a slovenské tenistky zahrají.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme