České tenistky čtyřhru zvládly. V semifinále Fed Cupu vyzvou Italky

Souboj 1. kola tenisového Fed Cupu mezi českými tenistkami a Německem rozhodovala až čtyřhra. V ní Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou porazily dvojici Anna-Lena Grönefeldová, Tatjana Maleková 6:1 a 6:3 a celkově zvítězily 3:2. Svěřenkyně nehrajícího kapitána Petra Pály narazí v semifinále Fed Cupu na obhájkyně titulu Italky.

Petra Kvitová

Petra Kvitová | Zdroj: ČTK

České hráčky vstoupily do rozhodujícího zápasu skvěle a velmi rychle si vypracovaly vedení 4:0. Němky nemohly najít herní rytmus a dokonce to vypadalo, že první sada skončí s nulou na jejich kontě. Nakonec ji však Češky vyhrály za půl hodiny 6:1.

Druhý set už byl o poznání vyrovnanější, domácí reprezentantky si však vítězství nenechaly uniknout. Od nepříznivého stavu 0:2 zvítězily v pěti hrách po sobě. A po proměněném mečbolu při podání Hradecké se radovaly za 71 minut z třetího bodu a postupu do dubnového semifinále.

00:00 / 00:00

Tenis FC - Kvitová po Grönefeld.mp3

V druhé nedělní dvouhře mohla už Petra Kvitová posunout český výběr do další fáze soutěže, úvod utkání s Annou-Lenou Grönefeldovou tomu však moc nenapovídal. Grönefeldová jí totiž sebrala podání už ve druhém gamu, Kvitová však poté zabojovala a první sadu získal ve svůj prospěch. Další dva sety však už patřily soupeřce, která také nakonec získal pro německý tým důležitý bod.

Hradecká premiéru zvládla

Kvitová tak nenavázala na svoji spoluhráčku Lucií Hradeckou, která si ve svém prvním fedcupovém duelu poradila s německou jedničkou  Andreou Petkovičovou ve dvou setech za 91 minut 6:1 a 7:6.

Tenis FC - Hrádecká po Petkovič.mp3

Čtyřiadvacetiletá Hradecká se mohla především spolehnout na kvalitní podání a dobrou hru od základní čáry. Němka působila stejně jako v sobotním zápase velmi nejistě. Zlepšení nastalo až v závěru druhé sady, ovšem na rozjetou Hradeckou to nestačilo.

Fed Cup, 1. kolo:
Česká republika - Německo 3:2
Neděle: Hradecká - Petkovičová 6:1, 7:6 (7:5), Grönefeldová - Kvitová 4:6, 6:3, 6:2, Hradecká, Peschkeová - Grönefeldová, Maleková 6:1, 6:3
Sobota: Grönefeldová - Šafářová 6:2, 6:2, Kvitová - Petkovičová 6:4, 6:4

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít