České tenistky mohou na AO proti favoritkám jen získat

Iveta Benešová a Tomáš Berdych jsou už jistými účastníky třetího kola Australian Open, a pokud jde o české tenisty, postoupit mohou ještě další tři ženy. Všechny nastoupí ke svému zápasu až po půlnoci a s výjimkou Petry Kvitové nebudou v zápasech favoritkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Záhlavová-Strýcová | Zdroj: Reuters

Jsou typy zápasů, na které se může sportovec obzvlášť těšit. Už dopředu ví, že může jen získat, a když prohraje, nic tak hrozného se zase nestane.

Lucie Hradecká může jít s tímto pocitem do zápasu proti Rusce Věře Zvonarevové a stejně čistou hlavu může mít Barbora Záhlavová-Strýcová. Až bude procházet tunelem vyzdobeným portréty tenisových legend a vstoupí na centrální dvorec Roda Lavera, může si být jistá, že bude mít více fanoušků než loni.

Před rokem totiž česká tenistka byla tou ‚zlou‘, když na stejném místě vyřadila domácí modlu Dojičovou. Teď ale bude hrát proti Američance Sereně Williamsové.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky Lucie Hradecká a Barbora Záhlavová-Strýcová mohou v zápasech s favoritkami Williamsovou a Zvonarevovou jen získat

Nejen Australané milují příběhy, kdy se trpaslík vzepře obrovi, a jeden takový teď mohou díky Barboře Záhlavové-Strýcové sledovat.

„Bude to fajn! Udělám vše pro to, abych vyhrála.“

Jen zatím Barbora Záhlavová-Strýcová neví, jaké tenisové zbraně mohou na jednu z nejlepších tenistek světa posledního desetiletí fungovat.

„Ještě nikdy jsem proti ní nehrála, jen proti její sestře Venus. V životě ji asi nemůžu přetlačit, nejsem hráč, který do toho mlátí. Hraju na síť a čopy, třeba jí to taky nebude vyhovovat. Ale nemůžu to tam samozřejmě jenom nahazovat, to by mě umlátila. Musím vymyslet nějakou taktiku, abych ji dostala z jejího rytmu, protože je navíc větší a je všude.“

Hodně často v těchto dnech fotografové zachycují vysportované tělo Sereny Williamsové, a i když tato dáma měla v posledních měsících smůlu na zdravotní problémy, zdá se, že je opravdu zpátky v plné síle. Alespoň na pohled.

„Zdá se mi, že je teď hodně natrénovaná. Svaly měla vždycky, ale myslím, že i trochu zhubla, ale to je možná jen můj dojem, když jsem se bavila s jinými hráčkami, přišlo jim, že je pořád stejná. Vídám ji vlastně jen na kurtu, v šatně se nepotkáváme. Na ten zápas se strašně těším,“ říká Barbora Záhlavová-Strýcová o duelu, který pro ni co do společenského významu a sledovanosti může mít blízko klidně i k finálovému.

Tenistka Lucie Hradecká | Foto: Reuters

Jen po něm nebude gratulovat soupeřce k poháru nebo naopak trofej přebírat.

„Nádherný je i ten kurt.“

Možná trochu méně slavnostní, zato však sportovně také dostatečně kvalitní duel čeká i Lucii Hradeckou, která se pokusí zaskočit po Fed Cupu a prvním kole v Austrálii další ruskou hráčku, tentokrát žebříčkově nejkvalitnější Věru Zvonarevovou.

Pouze Petra Kvitová bude - jak už to ale v posledních měsících bývá pravidlem - v nevděčné pozici. Jako jedna z hlavních favoritek turnaje může v utkání se Španělkou Suarezovou-Navarrovou pouze ztratit.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme