České tenistky se dnes dozvědí, s kým si zahrají finále Fed Cupu

Hodně nejasností bylo kolem sestavy ruského týmu, a tak se až dnes po deváté hodině české tenistky dozvědí, s kým si vlastně ve finále Fed Cupu v Moskvě zahrají. Domácí hráčky mají v tomto směru výhodu, znají všechno, a protože narazí v úvodních dvouhrách na Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou, přizpůsobují tomu také veškerou přípravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán fedcupového týmu Petr Pála s tenistkami (zleva Benešová, Kvitová, Peschkeová, Hradecká) | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

„V podstatě jsme dva, já a ještě jeden kamarád, přihlásili jsme se jako sparingpartneři ruského fedcupového týmu, chtěli leváky, a to splňujeme, teď se musíme udržovat v dobré formě, abychom byli připravení, až nás budou potřebovat. Máme i některé instrukce od týmového kapitána Šamila Tarpiščeva, tak abychom věděli, co máme dělat, a co nejméně narušovali hladký průběh přípravy,“ říká devatenáctiletý Šalva Džanašija, nedávný účastník moskevského Kremlin Cupu, ale teď také Lucie Šafářová nebo Petra Kvitová.

Právě tyto dvě Češky teď svým držením rakety supluje, tak aby si ruské tenistky na údery z levé ruky co nejlépe zvykly. Když ale podává, musí prý ze svého dvou set kilometrového servisu přece jen trochu ubírat.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky se dnes dozvědí, s kým si zahrají finále Fed Cupu

„Ženský i mužský tenis jsou sice dva rozdílné světy, ale podání je v principu stejné u mužů i u žen, rozdíl je pouze v síle, a já musím mít pořád na paměti, abych podával slaběji, aby se ještě nedej bože něco nepřihodilo.“

Právě kvůli rychlému leváckému servisu ale využívaly některé týmy mužského sparingpartnera před zápasy s Češkami i v minulosti, naposledy Belgičanky před semifinálovým duelem v Charleroi.

„Každý tým, který proti nám hraje, většinou leváka v týmu má nebo se ho snaží získat. Třeba jim to pomůže, ale ten zápas sám je o něčem jiném,“ připomíná Petra Kvitová, co zatím v předchozích zápasech platilo, a věří, že bude tato tradice zachována, přestože jsou Rusky bezkonkurenčně nejlepším týmem uplynulého desetiletí a od porážky s Francií v roce 2003 doma ve Fed Cupu neprohrály.

„Každá série jednou končí, tak proč ne zrovna teď?“ pokládá řečnickou otázku Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme