České tenistky zahajují fedcupovou obhajobu. Vyrazily do Německa

České tenistky budou v letošním ročníku Fed Cupu obhajovat titul. Hned v úvodu se jim ale cesta k tomuto cíli hodně zkomplikuje - čeká je totiž velice silné Německo, které se dá z hlediska kvality přirovnat k Rusku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šťastné české tenistky a kapitán Pála s pohárem pro vítězky Fed Cupu | Zdroj: ČTK

S ním úspěšně bojovaly české hráčky pod vedením kapitána Petra Pály v loňském finále, které je na začátku nové sezony stále v živé paměti.

"Když člověk vidí ten pohár, tak si na to vzpomene a je to určitě potěšující. Já se na to utkání hodně těším, i když bude velice těžké. Je to padesát na padesát a věřím, že tam uspějeme, abychom si pak zahráli doma semifinále," říkal před odjezdem do Stuttgartu kapitán českého týmu Petr Pála.

Pokud by v Německu české tenistky zvítězily, mohly by si v následném semifinále po dlouhé době vybrat prostředí i povrch. A této výhody by si užily buď proti Itálii, nebo proti Ukrajině. Doma hrály Češky naposledy před dvěma lety právě proti Německu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrem Pálou mluvil před odjezdem do Německa Štěpán Pokorný

Hlavní tahounkou českého týmu je samozřejmě světová dvojka Petra Kvitová. Ta před pár dny dohrála na prvním grandslamu sezony Australian Open, kde vypadla až v semifinále s Ruskou Šarapovovou. Na regeneraci tak má docela málo času.

"Teď dorazila o víkendu, musí si jen rychle odpočinout a nabrat síly, aby byla zdravá. Dopraví se za námi zítra a už k večeru si možná půjde zahrát," plánuje Petr Pála.

O tom, že Petra Kvitová proti Německu nastoupí, se asi spekulovat nemusí. U ostatních hráček se ale rozhodne až v průběhu přípravy ve stuttgartské hale.

"Nevím, jak jim to půjde na tom povrchu, jestli nebudou mít nějaké bolístky... Je to výhoda, že můžu počkat a vybrat si, jakou strategii zvolím - kdo bude nejvhodnější. Ten tým to musí nějak dohromady zvládnout," uvědomuje si Pála.

Kdo nastoupí ve čtyřhře?

U čtyřhry je to ale o trošku jasnější. Barbora Záhlavová-Strýcová a Iveta Benešová sice nehrály finále v Rusku, ale rozhodly o postupu ve čtyřhře v semifinále proti Belgii. Jenže v českém týmu jsou skvělé tři deblistky, kromě Záhlavové-Strýcové a Benešové ještě Lucie Hradecká.

"Možné je cokoliv, protože máme tři holky, které umí výborně debla. Uvidíme, jak na tom všechny budou," dodává Petr Pála.

A uvidí se, jak na tom budou i německé tenistky v čele se světovou patnáctkou Lisickou a jednadvacítkou Görgesovou.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme