České tenistky zažívají po australských vedrech německý mráz

Je všeobecně známé, že tenisté hrají téměř každý týden v jiné zemi nebo i kontinentu. Jak je ale těžké hrát měsíc ve čtyřicetistupňových australských vedrech a hned po návratu se pilně připravovat na Fed Cup v Německu, kde teploty klesají hluboko pod bod mrazu?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová se raduje během utkání proti Rusce Kuzněcovové ve finále Fed Cupu | Zdroj: Reuters

"Je výhoda, že jsme hned v hale, z hotelu jdeme jen chviličku venku. Ale je potřeba na to dávat pozor, ten rozdíl je obrovský," říká kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála.

Teplotní rozdíl je opravu velký, a tak si na sebe musejí české tenistky dávat hodně velký pozor. Že by ale kapitán s týmovým doktorem Vlastimilem Voráčkem nařídili Petře Kvitové a spol. zákaz vycházení, to rozhodně ne.

"Když je člověk celý den zavřený v hotelu nebo v hale, je takový všelijaký. Chce to se trochu projít, zajít na večeři, trošku na vzduch. Holky to znají, je to jako na turnaji," říká Petr Pála.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky se musely vyrovnat s velkým teplotním rozdílem

Vycházky poslouží před těžkým prvním kolem Fed Cupu jako rozptýlení. Být celý den v hale je přece jen docela náročné a procházka po Stuttgartu může určitě pročistit hlavu.

"Horší než delší pobyt venku jsou spíš krátké přechody z haly na hotel, ale doufám, že máme kolem sebe tým doktorů, který nás z toho případně rychle dostane," usmívá se Iveta Benešová.

Mráz nemráz, ve Stuttgartu začíná cesta českého týmu za obhajobou titulu. To, že na něj čeká zrovna silné Německo v čele se čtrnáctou hráčkou světa Sabine Lisickou, se nedá nic dělat.

"Je to nejtěžší soupeř pro první kolo, kterého jsme si mohly představit. Navíc nehrajeme doma, takže to bude hodně těžké. Musíme pořádně trénovat, abychom vyhrály," říká Barbora Záhlavová-Strýcová.

"Je to hodně těžké první kolo, jejich tým je strašně kvalitní, bude to fakt těžké," souhlasí Iveta Benešová.

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme