České tenisty čeká příští rok na úvod DC Kazachstán

Český tým si zahraje v dalším ročníku Davis Cupu v 1. kole Světové skupiny proti tenistům Kazachstánu. Utkání se uskuteční od 4. do 6. března v České republice, pravděpodobně v Ostravě. Hrát by se mělo na taraflexovém povrchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český daviscupový tým pro utkání v Srbsku | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Čeští tenisté byli v letošním ročníku Davis Cupu blízko postupu do druhého finále za sebou, nadějně rozehraný semifinálový duel v Srbsku ale nakonec prohráli. Pár dní po této porážce už znají svěřenci nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila soupeře pro 1. kolo v nové sezóně. Los v Bruselu jim určil tým Kazachstánu.

Kazachstán si zahraje mezi elitními celky poprvé. Do Světové skupiny postoupil z play-off, ve kterém porazil na domácí půdě Švýcarsko jednoznačně 5:0.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenisty čeká příští rok na úvod DC Kazachstán

„Je to nováček první divize. Soupeř to není až tak jednoduchý, protože mají tři slušné hráče, což dokázali teď v utkání se Švýcarskem – je to Golubjov, Kukuškin a Koroljov. Jsou to mladí kluci, ale žebříčkově mezi 40. a 80. místem. Jediná velká výhoda bude, i pro naše fanoušky, že budeme hrát v domácím prostředí,“ řekl k losu Jaroslav Navrátil.

Nehrající kapitán českého celku zároveň věří, že bude mít k dispozici stejné hráče jako v předchozích dvou úspěšných ročnících. „Všichni kluci řekli a všichni jsme si slíbili, že v příštím roce do toho ještě jdeme a budeme hrát v každém utkání kompletní.“

Los 1. kola Davisova poháru 2011 (4.-6. března):

Česko - Kazachstán, Srbsko - Indie, Švédsko - Rusko, Argentina - Rumunsko, Chile - USA, Belgie - Španělsko, Chorvatsko - Německo, Francie - Rakousko.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme