Česko – francouzské souboje na Roland Garros

Nebývá zvykem, aby si všichni čeští tenisté zahráli o postup do druhého kola Roland Garros s domácími hráči. Letos tomu tak je, a v případě prvního z nich už můžeme mluvit v minulém čase. Jan Hájek totiž podlehl Francouzi Tsongovi hladce ve třech setech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisové kurty na stadionu Rolanda Garrose, French Open | Foto: Jiří Hošek

Jan Hájek už v duelu s Francouzem, Tsongou zažil to, co postupně potká Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka i Lukáše Rosola. A sice, že budou mít proti sobě soupeře mimořádně snaživého a hlavně motivovaného velkou podporou fanoušků.

Pochopitelně, že si za léta ježdění po turnajích potřebnou imunitu vybudovat stihli, přesto jsou věci, kterých se chtějí v duelech s domácím hráčem držet.

„Pamatuji si, že jednou když jsem hrál s Grosjeanem, vedl jsem 2:1 na sety a pustil jsem emoce a hodně jsem se začal povzbuzovat. Pak jsem se šel třeba podívat na servis, který šel těsně vedle a vtáhl jsem do toho ty lidi, kteří pomohli jemu,“ vzpomíná Radek Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko – francouzské souboje na Roland Garros

„Když jsme se pak o tom bavili, tak mi Jarda říkal, že si myslí, že jsem ty emoce pustil moc brzo, že mi to moc nepomohlo a že jsem měl počkat až po zápase. Tilidi co fandili Francouzovi, na tebe začnou přenášet negativní energii, což samozřejmě bylo pro mě hodně poučné,“ doplňuje Štěpánek radu, kterou dostal před časem od svého kamaráda a hokejisty Jaromíra Jágra.

A byť to pro něj jako emotivního tenistu není zrovna jednoduché, zkouší na kurtu některé pro něj přirozené reakce potlačovat.

„Je spousta hráčů, kteří to umějí potlačit. Někomu to ale není úplně přirozené. Já s těmi emocemi hraju vždycky. Je to o tom ukázat je v ten pravý moment, ať už pozitivní nebo negativní.“

Radku Štěpánkovi se to určitě bude hodit v zápase proti domácímu Gasquetovi, se kterým ještě, byť je teď žebříčkově horším tenistou, v minulosti na okruhu ATP neprohrál.

Na Francouze i Rosol a Berdych

Ale favoritem není, což se dá říct také v případě Lukáše Rosola a jeho role v duelu s jiným Francouzem Roger Vasselinem.

„Je určitě domácí, ale mohl jsem dostat Daviděnka nebo Murryho a to by bylo hodně těžké. Tady ten kluk je celkem hratelný,“ říká Lukáš Rosol.

Pokud jde o sílu soupeře, mohl by být spokojený také Tomáš Berdych, na kterého čeká jiný natěšený Francouz Robert, i když je český tenista před prvním kolem opatrný.

„Já ho znám, ještě když jsem začínal, tak jsem ho potkal na Challangerech. Myslím, že jsem s ním už jednou nebo dvakrát hrál. Tady je ale každý Francouz nepříjemný, ať budete hrát s kýmkoli. Bude to těžké, ale těším se na zápas až to začne,“ říká před prvním kolem Roland Garros a také česko-francouzských soubojů v něm Tomáš Berdych.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme