Česko hraje ve Fed Cupu s Německem po prvním dnu 1:1. Bod získala Kvitová

České tenistky nevstoupily do 1. kola Fed Cupu proti Německu ideálně. První zápas totiž Lucie Šafářová prohrála s Annou-Lenou Grönefeldovou hladce za necelou hodinu 2:6 a 2:6. Ve druhém duelu však zabojovala Petra Kvitová a Němku Andreu Petkovicovou přehrála 6:4 a 6:4.

Lucie Šafářová a Anna-Lena Grönefeldová

Lucie Šafářová a Anna-Lena Grönefeldová | Zdroj: ČTK

Lucie Šafářová od počátku prvního utkání tahala za kratší konec, často chybovala a její údery postrádaly razanci. Na jejím výkonu se pravděpodobně podepsala i nemoc, kvůli které nemohla v úvodu týdne trénovat. Německá reprezentantka byla po celý zápas jasně lepší a nakonec také zaslouženě získala pro svoji zemi první bod.

Kvitová přehrála Petkovicovou

Dvojka týmu nehrajícího kapitána Petra Pály Petra Kvitová tak měla na kurtu proti Petkovicové těžký úkol. Utkání bylo od prvních míčů velmi vyrovnané, česká hráčka však hlavně díky dobrému servisu získavala převahu, která jí přinesla výhru v prvním setu 6:4.

Dobré psychické rozpoložení Kvitové se projevilo také ve druhé sadě. Česká tenistka se dostala do vedení 4:0 a směřovala za jasným vítěztvím. Houževnatá Petkovicová se však dokázala do utkání vrátit a snížila na 4:3. Svěřenkyni kapitána Pály to na chvíli vyvedlo z míry, ale zvrat nepřipustila díky své největší zbrani - důraznému podání.

Petra Kvitová nakonec i druhý set vyhrála 6:4 a před nedělními zápasy zajistila Česku důležitý bod.