Český daviscupový tým dorazil do Ostravy. Berdych se připojí v pondělí

Čeští tenisté dnes dorazili do Ostravy, kde se v závěru příštího týdne utkají v prvním kole světové skupiny Davisova poháru s Itálií. První konfrontace s Apeninským poloostrovem potkala tým nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila už na cestě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Do Ostravy totiž dovezl tenisty vlak italské výroby. A vůbec poprvé od doby, co vozí český daviscupový tým, měl zpoždění. Tenisté dorazili do moravskoslezské metropole o víc než půl hodiny později. Radek Štěpánek doufá, že to nebyla předzvěst budoucích komplikací italského původu.

„Určitě nesmíme Italy podcenit. Víme, co od nich můžeme čekat, dokážou potrápit skvělé hráče kdykoliv. My je všechny známe, potkáváme se s nimi na turnajích každý týden.“

Ze všeho nejdříve po příjezdu hledali tenisté alespoň kousek tepla. Vždyť z vlaku vystoupili do absolutně netenisových mínus patnácti stupňů celsia. A jak se ukázalo, aklimatizace bude prvním zásadním bodem nutným k pozdějším úspěchům na kurtu.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenisty přivítal na nádraží v Ostravě reportér Radim Sajbot

„Já jsem dorazil do Evropy až v pondělí v noci, takže tento týden byl zaměřen především na aklimatizaci. V Austrálii jsem přeci jen strávil pět týdnů, takže to tělo se s tím časovým posunem pere. Dával jsem si do kupy tělo, raketu jsem vzal do ruky až ve čtvrtek, takže se na utkání proti Itálii moc těším,“ říká Radek Štěpánek k teplotnímu šoku, které jeho tělo v poslední době absolvovalo.

Zatímco na Australian Open hrál v letních teplotách překračujících pětatřicet ve stínu, tak po příletu do Česka se setkal i s teplotami o padesát stupňů nižšími, což si vyžádá nějaký čas.

Čeští tenisté absolvují první trénink v pondělí a už teď je jisté, že ho nestihne Tomáš Berdych. Ten je stále ještě ve francouzském Montpellieru, kde si dnes zahrál finále proti Gaelu Monfilsovi. K daviscupovému týmu se podle slov Jaroslava Navrátila připojí sedmý hráč světa nejspíš až v pondělí večer.

„Myslím si, že to komplikace není. Jsem rád, že Tomáš hrál zápasy a dnes i finále proti Monfilsovi. Během zítřka se k týmu v Ostravě připojí,“ dodává Jaroslav Navrátil.

Radim Sajbot, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme