Český daviscupový tým zná rozlosování pro finále, nasazení Srba Lajoviće uvítal

Novak Djoković začne finále Davis cupu proti Radku Štěpánkovi, ve druhém zápase se postaví Dušan Lajović proti Tomáši Berdychovi. Přestože se tomu český tým brání, rozhodně je to pro něj přijatelný los.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Radek Štěpánek, Vladimír Šafařík a Tomáš Berdych na tiskové konferenci uspořádané 13. listopadu v Bělehradě před finále tenisového Davisova poháru Srbsko - ČR. | Zdroj: ČTK

„My to v rukách nemáme, vždycky to tahá někdo jiný. Při losu jsme vzpomínali, kdy naposledy začínal Tomáš. Dostali jsme se k finále v roce 2009, kdy začínal s Nadalem. Od té doby to vždycky vyjde na mě,“ vzpomíná Radek Štěpánek na čtyři roky staré finále se Španělskem. To však nebylo pro české tenisty příliš úspěšné.

„My to takhle nebereme. I když se v tom samozřejmě dá hledat určitá pověrčivost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek a Vladimír Šafařík hovoří o rozlosování finále Davis Cupu v Bělehradě

Radek Štěpánek to sice neřekne, ale hlavní měřítko je zřejmé. Kdo dřív začne, dříve skončí, a tím pádem bude mít Štěpánek více času připravit se na sobotní čtyřhru a případný pátý zápas v neděli. Tomáš Berdych zřejmě takovou porci odpočinku nebude potřebovat, protože se dočkal o poznání lehčího soupeře – Dušana Lajoviće.

„Moc o něm nevíme. Je to mladý hráč, který se teď dere nahoru, určitě si o něm zjistíme nějaké informace,“ říká Radek Štěpánek.

Djokoviće vyzve ve finále DC Štěpánek. A hned na úvod

Číst článek

„Už hrál s několika našimi hráči. Je to pro nás samozřejmě lepší, než kdyby hrál Tipsarević, na druhou stranu je to Davis Cup. Je to ale bod, který by se měl udělat.“

Kapitán pro finále Vladimír Šafařík moc konkrétních vět neřekne. O to je to větší důkaz, jak velkým je Tomáš Berdych favoritem. Kdyby hrál Janko Tipsarević, někdejší hráč nejlepší světové desítky, bylo by to o poznání jiné.

Je jasno. Tipsarević české tenisty ve finále Davis Cupu nepotrápí

Číst článek

„Nechci říct, že jsme s tím počítali, ale ve hře to bylo. Potvrdilo se, že je Tipsarevićovo zranění tak vážné, že opravdu nemůže nastoupit,“ říká Šafařík.

Nejasností a jakýchkoliv zápletek začíná být čím dál méně. Djoković v souboji se Štěpánkem, to by měl být bod pro Srbsko, na 1:1 vyrovná Tomáš Berdych. Ale český tým pořád raději doufá v překvapení, protože ani za současných okolností nemá k vítězství blíž.

„Určité věci se dají předpokládat, v Davis Cupu je ale možné všechno. Věřím svým hráčům, že ze sebe na kurtu vydají maximum. Nic není předem rozhodnuté. Uděláme maximum pro to, abychom tady vyhráli a přivezli mísu zpátky do Prahy,“ dokazuje Vladimír Šafařík, jak rychle si zvykl nevylekat štěstí.

Martin Charvát, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme