Češky jsou ve finále Fed Cupu. Rozhodující bod získaly Plíšková s Hradeckou

České tenistky jsou popáté za posledních šest let ve finále Fed Cupu. Semifinále ve Švýcarsku rozhodla až závěrečná čtyřhra, ve které Lucie Hradecká s Karolínou Plíškovou přetlačili pár Hingisová, Golubicová dvakrát 6:2.

Soustředění Karolíny Plíškové

Soustředění Karolíny Plíškové | Zdroj: ČTK

Do čtyřhry Petr Pála nominoval Karolínu Plíškovou a Lucii Hradeckou. Nastoupí proti nejlepší deblistce současnosti Martině Hingisové, kterou doplní Viktorija Golubicová. Narychlo složený český pár zvládl první set a vyhrál ho.

Martina Hingisová nepotvrdila pověst nejlepší deblistky světa a světové jedničky. Hned v úvodu druhé sady si ztratila servis a utvrdila český pár v herní pohodě. Rozhodující krok vyšel na Lucii Hradeckou, která dopodávala semifinále k vítězství dvakrát 6:2.

Český tým je tak popáté za posledních 6 let ve finále a bude obhajovat loňský triumf. O soupeřkách výběru kapitána Petra Pály se rozhoduje v rozhodující čtyřhře mezi Francií a Nizozemskem.

V předchozí bitvě nastoupila Barbora Strýcová proti překvapení víkendu. Viktorija Golubicová je až 129. hráčkou žebříčku, ale včera překvapivě vyhrála a i dnes si jako první vytvořila brejkové šance. Strýcová je ale odvrátila a byla to ona, kdo po chvíli podání soupeřky a vedla 3:2.

Podruhé čerstvá třicátnice prorazila soupeřčino podání v závěru prvního setu. Golubicová sice odvrátila 4 české setboly, při tom pátém ale zahrála do autu a přiblížila výběr kapitána Petra Pály k finále.

Rozdíl ve zkušenostech ani v postavení v žebříčku nebyl ve druhé sadě vidět. Boj o rozhodující bod se změnil ve válku nervů. Strýcová při jednom z nepovedených kraťasů rozmlátila raketu, Golubicová mohla set získat, ale při vlastním podání udělala dvě dvojchyby. Rozhodl až tie-break, kde byla úspěšnější Švýcarka, která proměnila svůj druhý setbol.

Třetí sadu Babrora Strýcová nezvládla a ztratila ho jednoznačně 1:6 a celkový stav zápasu byl znovu vyrovnaný.

Vybrečela jsem se, přiznala Karolína Plíšková. Dnešní zápas už se jí vydařil

Prvním zápasem dne bylo setkání sousedek na tenisovém žebříčku. V úvodu měla mírnou převahu domácí Timea Bacsinszká. Světová sedmnáctka si během prvních dvou servírovacích her vypracovala celkem tři brejkboly, Češka je ale díky své nejsilnější zbrani, prvnímu podání, všechny odvrátila.

Sama Plíšková pad udeřila v deváté hře, když začala nátlakovou hrou nutit soupeřku k chybám a využila první šanci získat servis Švýcarky. Sadu pak doservírovala esem k vítězství 6:4.

Na přelomu prvního a druhého setu získala lounská tenistka 7 her v řadě. Bacsinszká na několik minut vypadla z role, a když se vzpamatovala, prohrávala 0:4 ve druhém setu. Plíšková už další zaváhání podobném tomu včerejšímu nepřipustil a za 74 minut vyhrála 6:4 a 6:2.

Tým Petra Pály tak vede ve Švýcarsku 2:1 a jediný bod ho dělí o od páté účasti ve finále za posledních 6 let.

Semifinále tenisového Fed Cupu v Lucernu:

Švýcarsko - ČR 2:3

Bacsinszká - Karolína Plíšková 4:6, 2:6, Golubicová - Strýcová 3:6, 7:6 (8:6), 6:1, Hingisová, Golubicová - Hradecká, Karolína Plíšková 2:6, 2:6.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít