Češky si ve Fed Cupu zahrají o další titul, postupový bod zařídila Kvitová. Ve finále přivítají Rusky

České tenistky si počtvrté během posledních pěti let zahrají o fedcupový titul. Postupový bod v semifinále s Francií obhájkyním zařídila Petra Kvitová, která v úvodní nedělní dvouhře porazila Caroline Garciaovou dvakrát 6:4. V součtu se závěrečnou čtyřhrou nakonec tým kapitána Petra Pály v Ostravě vyhrál 3:1 a ve finále se v domácím prostředí utká s Ruskem, které vyřadilo Německo.

Petra Kvitová se raduje z vítězného bodu, který zařídila v duelu s Caroline Garciaovou | Zdroj: ČTK

Kvitová sice nastoupila ke svému druhému zápasu během necelých 24 hodin, ale v úvodní sadě to na ní znát nebylo. Garciaové sebrala hned druhý servis a dostala se do vedení 3:1.

Fed Cup je speciální. Všechno klape tak, jak má, chválí si Kvitová

Brejk sice dvojnásobná wimbledonská šampionka v šestém gamu ztratila, ale v další hře prorazila soupeřce podání podruhé a tuto výhodu už nepustila. Set zakončila třetím proměněným setbolem.

Druhou sadu odstartovala Garciaová čistou hrou, ale následujících pět gamů získala česká tenistka. Během nich měla výraznější problémy jen za stavu 2:1, kdy musela odvracet dva brejkboly.

V osmé hře podávala Kvitová na vítězství, ale servis neudržela a Francouzka následně snížila na 4:5. Další šanci doservírovat set i duel do vítězného konce už česká hráčka nepromarnila. Po hodině a 34 minutách proměnila hned první mečbol a mohla se s týmem začít radovat.

Finále se bude hrát 14. a 15. listopadu. Ruský výběr by české tenistky přivítaly doma, v případě postupu Německa by nastoupily na půdě soupeřek.

Petra Kvitová se raduje z vítězství nad Francií s nehrajícím kapitánem Petrem Pálou | Foto: ČTK

Základ postupu položily české tenistky už v sobotu. Šafářová předvedla na úvod semifinálové klání velký obrat, když v duelu s Caroline Garciaovou odvrátila pět mečbolů a nakonec vydřela výhru ve třech setech 4:6, 7:6 a 6:1.

Česká jednička Kvitová pak při svém comebacku v týmové soutěži bez větších problémů porazila Mladenovićovou 6:3 a 6:4.

České tenistky protáhly vítěznou sérii v domácím prostředí už na sedm zápasů. Ve finále mohou přidat celkově devátý titul. Pod vedením kapitána Petra Pály vyhrály tenistky Fed Cup v letech 2011, 2012 a 2014.

Semifinále tenisového Fed Cupu v Ostravě (hala, tvrdý povrch):

ČR - Francie 3:0 po třetí dvouhře

Kvitová - Garciaová 6:4, 6:4, Strýcová, Šafářová - Mladenovicová, Parmentierová 6:0, 3:6, 8:10.

Rusko - Německo 3:2
Kuzněcovová - Petkovicová 2:6, 1:6, Pavljučenkovová - Kerberová 1:6, 0:6, Vesninová, Pavljučenkovová - Petkovicová, Lisická 6:2, 6:3.

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít