Českým hokejistům fandili i tenisté na Roland Garros

Včera skončeným mistrovstvím světa v hokeji žil celý český národ. Turnaj dokonce sledovali i sportovci, kteří mají v těchto dnech napilno na úplně jiných akcích. Třeba na tenisovém Roland Garros v Paříži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byly to nervy, ale na finále s Ruskem se prostě nešlo nekoukat, i když to trochu ohrozilo naši přípravu na dnešní zápas. Na tom se čeští tenisté, kteří včera večer drželi hokejistům na dálku palce, jednohlasně shodli.

„Sledovali jsme to až do konce. Fandili jsme, byly to hrozné nervy. Měli jsme na pokoji přímo televizní kanál, takže jsme ze sedačky fandili a potom jsme skákali. Bylo to fajn. Určitě neuvěřitelný úspěch a celému týmu bych chtěla moc pogratulovat, protože myslím, že to, co dokázali, je neuvěřitelné,“ řekla například Lucie Šafářová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českým hokejistům fandili i tenisté na Roland Garros

V množném čísle mluvila česká hráčka proto, že finále hokejového šampionátu sledovala na hotelovém pokoji spolu se svým přítelem, Tomášem Berdychem. Obě české naděje dnešní vstup do Roland Garros zvládly bravurně, jako by se nechaly výkonem našich hokejistů v Německu inspirovat.

„Vydržel jsem až do konce. A když je potom člověk trochu rozjetý, aby šel hned spát, když hraje první zápas a musí docela brzy vstát, tak ten spánek moc nejde. Ale mistrovství světa je jednou za rok a opravdu to byl zážitek, bylo to skvělé. Klobouk dolu před nimi, co předvedli. Myslím, že si to všichni zaslouží!“ prohlásil Tomáš Berdych.

Čtvrtfinále naživo byl zážitek

Přední český tenista rozhodně ví, o čem mluví. Na jedno utkání mistrovství světa se totiž v minulém týdnu přišel podívat na vlastní oči. Český tenisový tým v Německu bojoval na Světovém poháru družstev, a z Düsseldorfu do Kolína nad Rýnem je to co by kamenem dohodil.

„My jsme byli na čtvrtfinále a viděli jsme zápas s Finskem. Takže myslím, že skoro moc lepších zápasů nebylo, pokud neberu teď ty dva, které byly dál a určitě by byly lepší. Ale čtvrtfinále bylo skvělé. Viděli jsme všechno, viděli jsme dva góly, prodloužení, nájezdy. Nemůžu si opravdu stěžovat. Bylo to skvělé vidět,“ říkal nadšeně Tomáš Berdych.

Ne každý měl ale včera večer takové štěstí, jako Šafářová a Berdych. Třeba Jan Hájek si moc přál sledovat finále alespoň pomocí internetu. Technika ale v jeho případě byla proti.

„Snažil jsem se to naladit přes internet. S trenérem jsme se dívali na pokoji, ale asi byl nějaký špatný signál, takže se to trhalo. Půl minuty jsem viděli a půl neviděli. Ale seděli jsme u toho zařezaní a sledovali to s napětím. Je to fantastický úspěch, s jakým týmem jsme tam v úvozovkách jeli. De facto je všichni odepisovali už před začátkem a po prvním prohraném zápase s Norskem. Jsem strašně rád, že to dokázali a že i Rusové s hvězdným týmem neuspěli,“ řekl Jan Hájek.

A pak že sportovci ve většině případů netáhnou za jeden provaz. Bylo by hezké, kdyby tenistům jejich hokejoví kolegové na dálku drželi palce na Roland Garros.

Vojtěch Bidrman, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme