Českým tenistkám věří také šéf svazu Kaderka

Zhruba šest stovek fanoušků bude i během druhého dne finále Fed Cupu povzbuzovat české tenistky přímo v Moskvě. V Olympijské hale bude také prezident tenisového svazu Ivo Kaderka, který byl hostem Ranního interview Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu a člen Výkonného výboru ČSTV | Foto: Alžběta Švarcová

Na zápasy je to po prvním dnu 1:1. Díváte se na šance českých tenistek stále stejně jako před prvním dnem, nebo se podle vás něco změnilo?

Nic se nezměnilo. Bude to dramatické až do posledního míče, výsledek je stále velmi otevřený. Ale já věřím našim holkám a bylo by moc krásné, kdybychom tohleto mistrovství světa, Fed Cup, vyhráli a po 23 letech přivezli zlatou medaili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Král vyzpovídal v Ranním interview Radiožurnálu Iva Kaderku

Co jste říkal výkonu obou českých tenistek v úvodních dvouhrách?

Myslím, že to bylo podle předpokladů. Petra Kvitová byla na začátku trošku nervózní, po tom obrovském úspěchu na Turnaji mistryň byla taková trochu nejistá do stavu 2:2, potom všem ukázala, proč se dnes poprávu říká, že je to nejlepší tenistka světa. Ten zápas vyhrála úplně suverénně, její soupeřka neměla vůbec šanci.

A ten druhý zápas... Já jsem tušil, že to bude buď opravdu velké a rychlé vítězství Lucky, nebo to bude přesně naopak. Nic mezi tím. Bohužel to byla ta varianta číslo 2. Nevyšlo to, Lucka dělala, co mohla. Mluvil jsem s ní ale před chvílí na snídani a je dobře naladěná a usměvavá, takže je připravená udělat všechno pro vítězství.

Dokážete si představit situaci, kdyby dnes česká jednička Petra Kvitová prohrála a tým přesto zvítězil?

Míč je kulatý, je to jenom sport a stát se může všechno. Já jsem ale přesvědčený o tom, že Petra vyhraje.

Co pro výhru mohou udělat hráčky si asi představit dokážeme, podobné to bude u trenéra nebo kapitána, ale co může nebo co se snažil udělat pro vítězství šéf tenisového svazu?

Určitě dobrou atmosféru. My jsme léta tým, který má ty nejlepší vztahy, který si vzájemně důvěřuje, každý každému ve všem vyhoví. V tuto chvíli to není o ničem jiném, než že jim můžete posílat pozitivní energii a snažit se, aby všechno bylo tak, jak má být.

Překvapilo vás něco v Moskvě, ať už v dobrém nebo ve zlém?

My jsme tu hráli Davisův pohár v roce 2008, takže já mám i Moskvu prochozenou. Nic mě nepřekvapilo, je to všechno na té nejvyšší úrovni. Ruská federace si dává hodně záležet, je potřeba jim složit velkou poklonu.

Pokud by se českým tenistkám povedlo Fed Cup vyhrát, dá se nějak vyjádřit případný přínos českému tenisu?

Když se stanete mistrem světa, což vlastně Fed Cup je, tak co může být víc? Bylo by to úžasné, nadpozemské vítězství. Pro mě by to bylo velké zadostiučinění, protože je to můj třicátý Fed Cup.

Do roku 1988, kdy československé tenistky Fed Cup vyhrály naposledy, byli fanoušci namlsaní a zvyklí na výhry, tenistek z nejužší světové špičky jsme měli delší dobu hned několik. Berete současné postavení českého fedcupového týmu tak trochu jako zázrak? Vždyť i Petra Kvitová není v nejlepší desítce světa tak dlouho...

Není to žádný zázrak. Je to rozumné investování do mládeže, které děláme čtrnáctým rokem. Tenkrát to byly jedenáctileté, dvanáctileté děti a dnes jsou z nich světoví šampioni, ať už je to Petra Kvitová nebo Tomáš Berdych. Je to jenom o té poctivé a rozumné práci.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme