Českým tenistům se v Austrálii nedařilo

Žádný český tenista neuspěl v dnešních zápasech na australském kontinentu. Na turnaji v Sydney vypadli Radek Štěpánek i Lucie Šafářová, v novozélandském Aucklandu skončil Lukáš Rosol po prohře se Španělem Davidem Ferrerem. Tomáš Berdych prohrál na exhibici v Kooyongu s Australanem Tomicem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych na Turnaji mistrů | Zdroj: ČTK

Tomáš Berdych s Australanem Tomicem prohrál 6:7, 7:5 a 1:6. V horších povětrnostních podmínkách ještě zápas nehrál, největší problém cítil při nadhazování míčku při podání.

„Když si člověk nadhodí balon a ten pak musí sebrat sběrač, tak je to blbé. Kdyby člověk šel trénovat, tak by na kurtu moc dlouho v takových podmínkách nevydržel. Bylo to ale přínosné. Všechno před tím se hrálo vevnitř a teď to bylo poprvé venku. Ono všechno špatné je k něčemu dobré,“ dodal Berdych.

Před grandslamovým Australian Open by se však Berdych ještě měl rozehrát, protože exhibice na melbournském předměstí pro osm hráčů pokračuje i pro poražené a dohrává se zápasy o konečná umístění. Nejlepší český tenista a světová sedmička tak nastoupí buď proti Francouzi Gaelu Monfilsovi, nebo proti Američanovi Andymu Roddickovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych o větru v Kooyongu

Vojtěch Bidrman, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme