Českým tenistům stojí v Parque Roca v cestě dvě překážky: soupeř a diváci

Už jen jedna výhra chybí českým tenistům k tomu, aby si mohli zahrát o slavnou ‚salátovou mísu‘. Potíž je v tom, že o ni budou bojovat na horké půdě v Parque Roca v Buenos Aires, kde Argentinci ještě nikdy v historii daviscupový zápas neprohráli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol trénuje v Buenos Aires na semifinále Davis Cupu | Foto: Česká sportovní

Kytaristů, tanečníků, zpěváků a dalších umělců teď v ulicích Buenos Aires zřejmě ubude. V zemi, kde se chodí na lekce tanga i kdyby na chleba nebylo, se teď se stejnou samozřejmostí půjde na sport.

Když hraje Argentina, je to povinnost, ať už se jedná o fotbal, rugby nebo teď tenis. Lidé tu fandí s nezměrnou vášní a oddaností, ať to stojí, co to stojí. Navíc, když jde o daviscupové semifinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Buenos Aires ožije semifinále tenisového Davis Cupu, lidé tu sport milují a poženou domácí dopředu

„Pro mě je moc důležité, že se hraje takto významný zápas v Buenos Aires. Sport má velký vliv na výchovu a vzdělávání dětí. Já osobně jsem přímo fanatik do tenisu i dalších sportů,“ říká starosta města Maurício Macri, který bude ale dost možná jedním z těch nejméně temperamentních fanoušků z třináctitisícového davu.

Jako první pozná vášnivé argentinské publikum Radek Štěpánek, který se pokusí překvapit domácí jedničku Juana Martina Del Potra.

„Z pozice černého koně utkání se budu snažit vytěžit maximum. Můžu hrát uvolněně, protože všichni čekají vítězství jen od něj,“ těší se na roli hráče, od kterého se první bod spíše nečeká, Radek Štěpánek.

Užívat si tu atmosféru bude od 15 hodin a 45 minut odpoledne, kdy pro vás také začneme daviscupové semifinále Argentina - Česká republika na Radiožurnálu sledovat.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme