Čeští tenisté odjedou z Australian Open bez titulu, Hradecká s Čermákem ve finále prohráli

Čeští tenisté Lucie Hradecká a František Čermák prohráli ve finále smíšené čtyřhry Australian Open. Nestačili totiž na Jarmilu Gajdošovou a Matthewa Ebdena 3:6 a 5:7.

Gajdošová a Ebden slaví vítězství v mixu

Gajdošová a Ebden slaví vítězství v mixu | Zdroj: Reuters

Nestává se často, aby grandslamový titul vyhrál někdo, kdo se do hlavní soutěže dostal na divokou kartu pořadatelů. Domácí pár Gajdošová Ebden ale tuhle možnost měl a ve finále nakonec zdolal Hradeckou s Čermákem 2:0 na sety.

Síla servisu Lucie Hradecké nebyla pro utkání úplně směrodatná, vždyť stříbrná medailistka z olympijských her si ho v prvním setu v obou případech prohrála. Od stavu 3:3 dokonce vyhráli Australané 12 míčů v řadě a bylo po setu.

Když si v závěru druhého setu Hradecká opět prohrála podání, dostal se soupeř v následujícím gamu k mečbolům a ten třetí proměnil. Už za dva týdny ale bude mít šanci ale může Gajdošové porážku oplatit, Australanky totiž přijedou k prvnímu kolu Fed Cupu do Prahy.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít