Čeští tenisté odjíždí z finále DC bez výhry

Finále Davisova poháru skončilo vítězstvím Španělska nad Českem 5:0. V závěrečných dvouhrách podlehl Jan Hájek Rafaelu Nadalovi 3:6, 4:6 a Lukáš Dlouhý prohrál s Davidem Ferrerem 4:6, 2:6.

Jan Hájek

Jan Hájek | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil nasadil za rozhodnutého stavu do závěrečných dvouher finále Davis Cupu místo Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka zbývající dva členy českého týmu.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Petra Součka

Jan Hájek si zahrál v barcelonském Palau Sant Jordi proti světové dvojce Rafaelu Nadalovi. První set byl jasnou záležitostí španělského hráče, který vyhrál 6:3. Ve druhé sadě se Hájek držel až do stavu 4:4, potom ale ztratil své podání a nakonec prohrál 4:6.

V závěrečném duelu nastoupil Lukáš Dlouhý proti Davidu Ferrerovi. Český hráč byl domácímu tenistovi vyrovnaným soupeřem pouze v první sadě, kterou prohrál 4:6. Ve druhém setu už Ferrer jasně kraloval a vyhrál 6:2.

Rozhovor reportéra Jaroslava Plašila s Janem Hájkem po utkání proti Rafaelu Nadalovi