Čeští tenisté si na čtvrtfinále Davis Cupu v Kazachstánu věří i bez Berdycha

Tenisté Radek Štěpánek, Jan Hájek a Ivo Minář dnes odlétají do Kazachstánu na čtvrtfinále Davisova poháru. Tým později doplní ještě Lukáš Rosol, který za nimi přijede později. Tomáš Berdych titul obhajovat nepojede. Kapitánu Jaroslavu Navrátilovi se omluvil kvůli bolesti v rameni. I přes neúčast šestého hráče světa však všichni aktéři věří v postup do semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek při utkání s Davidem Ferrerem | Zdroj: ČTK

Tým bude bez Tomáše Berdycha rozhodně oslabený. Přiznává to i jeho kapitán Jaroslav Navrátil. Berdychovo rozhodnutí ale respektuje.

„S Tomášem jsem mluvil. Věděl jsem, že ty turnaje, které hrál předtím, ho určitě stály strašně moc sil. Opravdu má s tím ramenem problémy, takže já mu přeju jenom brzké uzdravení. Samozřejmě, že pro tým je to určité oslabení, protože jsme si představovali, že do Kazachstánu s námi Tomáš pojede. Nicméně všichni to respektujeme a i bez Tomáše se pokusíme, abychom přes Kazachstán přešli a dostali se do semifinále,“ říká kapitán Navrátil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští tenisté věří v postup do semifinále Davis Cupu i přes neúčast Tomáše Berdycha

Úplné fit stále není ani Radek Štěpánek, který po lednové operaci krční páteře trénuje sotva tři týdny.

„Dneska jsem bohužel netrénoval, protože jsem byl ještě za rodiči a v Prostějově dneska ráno zasypalo halu tolik sněhu, že se trošku propadla střecha, takže se nedalo trénovat. Ale to, že tady dneska sedím, je pro mě malý zázrak, za který vděčím panu profesoru Kolářovi. Doufám, že v dalších dnech se ten můj stav bude ještě lepšit, abych byl schopen týmu pomoci,“ věří Štěpánek.

Několikatýdenní trénink na antuce mají za sebou také Ivo Minář a Jan Hájek.

„Přiletěl jsem před týdnem z Ameriky, takže už jsem v přípravě na antuku a myslím si, že i bez Tomáše to zvládneme a vybojujeme semifinále,“ říká odhodlaně Hájek.

Štěpánek Kazachy nepodceňuje

Lukáš Rosol do Kazachstánu přiletí o den později, vrací se totiž z turnaje v Karibiku. Které hráče na jaké zápasy kapitán nasadí, se rozhodne až na poslední chvíli. Šance, že by Štěpánek nastoupil ve všech třech dnech utkání, je ale podle něho samotného malá.

„Hlava a srdce by strašně chtělo, ale znám své tělo. Takže by to v tento moment bylo hodně kaskadérské,“ vysvětluje srdcař Štěpánek.

Tenisty Kazachstánu však český tenista nepodceňuje. Velice kvalitní jsou podle něj tři hráči.

„Ať už Kukushkin, Golubev nebo Korolev, jsou to hráči, kteří umí překvapit. Takže to chce nezahrávat si vůbec s ničím a nepodceňovat ani jednoho, protože všichni dokážou zahrát skvělé zápasy. Všichni víme, že Davis Cup je úplně něco jiného než turnaje.“ dodává čtyřiatřicetiletý tenista.

A jak připomíná kapitán Navrátil, motivace Kazachů je velká.

„Oni ještě nikdy nebyli v semifinále. Když přijedeme bez prvního hráče, tak o po nás o to víc budou toužit."

S ostrým tréninkem začne celý tým okamžitě po příletu. Ve formě má hráče udržet i česká strava. Do Kazachstánu s nimi proto pojede i kuchař.

Vlasta Gajdošíková, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme