Čeští tenisté si na Kazachy věří. I z domácích je ale cítit optimismus

Čeští tenisté rozehrají duel o postup do semifinále Davisova poháru. Jak známo, v Kazachstánu se o to budou pokoušet v oslabené sestavě. Čeští tenisté byli i tak před svými úvodními zápasy optimisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český daviscupový tým na tréninku v Astaně | Foto: Jaroslav Plašil

Je pravda, že si věří. Jan Hájek ještě chvíli sledoval svého úvodního soupeře Michaila Kukuškina, i když se dobře znají. To platí i o druhé dvojici Lukáš Rosol a Andrej Golubjev. Oba čeští tenisté se opírají o své poslední výsledky, cítí formu a nejspíš je i uklidňuje, že vědí, co od soupeře čekat, protože spolu dost často trénují.

Na druhou stranu si Kazaši také hodně věří, protože Čechům chybí Tomáš Berdych a Radek Štěpánek zatím nehraje. Ten nezasáhne do pátečních zápasů poprvé od roku 2009.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek se soustředí na čtyřhru

Radek Štěpánek je znám tím, že hodně zápasy prožívá, i když nehraje a trochu se bojí, že by ztratil moc psychických sil. „Určitě se budu snažit šetřit síly, protože bude rozhodovat každá maličkost. Určitě se na zápase objevím, ale nevím, jestli bude ideální tam odsedět 7, 8 hodin. Musím to směřovat k tomu, abych podal co nejlepší výkon.“

Tím myslel Radek Štěpánek zítřejší čtyřhru, protože o případné nedělní dvouhře zatím nechce mluvit. Zatím si totiž není jistý, jak se bude po dlouhé zápasové přestávce na kurtu v soutěžním duelu cítit.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme