Čeští tenisté vyhráli čtyřhru a vedou 2:1 na zápasy

Čeští tenisté zvládli důležitou čtyřhru v úvodním utkání Davisova poháru, když nepovolili Kazachstánu ani jeden set. Druhý bod slavili po setech 6:4, 6:4, 7:6 (7:4).

Davis Cup

Davis Cup | Foto: Davis Cup

Český pár Tomáš Berdych – Lukáš Dlouhý šel za ziskem druhého bodu jistě. V prvním setu vzal soupeři dvakrát servis a naopak při svém podání byli čeští hráči bezchybní. Ani ve druhé sadě si Kazaši nevypracovali ani jeden brejkbol.

Ve třetím setu podával Lukáš Dlouhý na vítězství, ale jeho dvě dvojchyby přivedly utkání do tie breaku. V něm český pár zvítězil 7:4, když využil až pátý mečbol. Před nedělními dvouhrami se tak Češi dostali do vedení 2:1.

První kolo Světové skupiny Davisova poháru:

Ostrava: Česko - Kazachstán 2:1 po čtyřhře
Berdych, Dlouhý - Koroljov, Ščukin 6:4, 6:4, 7:6 (7:4)
Esa: 4:8. Dvojchyby: 6:4. Vítězné míče: 52:39. Využité brejkboly: 4/7 - 2/7. Nevynucené chyby: 39:33. Celkem získané míče: 115:102. Čas: 2:31

Radim Sajbot, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít