Cetkovská skončila v Ósace ve čtvrtfinále

Česká tenistka Petra Cetkovská zakončila svou cestu turnajem v Ósace ve čtvrtfinále. Turnajová čtyřka v něm nestačila na Číňanku Čeng Tie prohrála po setech 6:0, 5:7 a 3:6.

Tenistka Petra Cetkovská

Tenistka Petra Cetkovská | Zdroj: ČTK

Utkání přitom začala Cetkovská výborně, dominovala na hřišti a v prvním setu dokonce uštědřila soupeřce ‚kanára‘. Vypadalo to na rychlý konec zápasu a postup Cetkovské do semifinále.

Jenomže ve druhé sadě zápasu, který byl několikrát přerušen kvůli dešti, začala Číňanka hrát jinak a nutila českou tenistu k chybám, které se jí staly osudnými. Druhý set ztratila Cetkovská 5:7 a ve třetím už na soupeřku nestačila.

Semifinálovou soupeřkou Čang Tie bude nejvýše nasazená Samantha Stosurová z Austrálie. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Francouzka Marion Bartoliová a Angelique Kerberová z Německa.

Tenisový turnaj žen v Ósace (tvrdý povrch, dotace 220.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Čeng Ťie (Čína) - Cetkovská (4-ČR) 0:6, 7:5, 6:3, Stosurová (1-Austr.) - Scheepersová (7-JAR) 6:2, 6:3, Bartoliová (2-Fr.) - Moritaová (6-Jap.) 6:2, 6:1, Kerberová (3-Něm.) - Tanasugarnová (Thaj.) 6:3, 6:4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít