Číňanka Li Na si opět zahraje grandslamové finále, její soupeřkou bude obhájkyně Schiavoneová

Čínská tenistka Li Na postoupila do finále Roland Garros. Světová šestka porazila nasazenou sedmičku Rusku Mariu Šarapovovou 6:4 a 7:5 a stejně jako v lednu na Australian Open si opět zahraje o grandslamový titul. Její soupeřkou bude obhájkyně trofeje Italka Francesca Schiavoneová, která porazila domácí Marion Bartoliovou dvakrát 6:3.

Číňanka Li Na se raduje z postupu do finále Roland Garros

Číňanka Li Na se raduje z postupu do finále Roland Garros | Zdroj: ČTK

Přemožitelka Petry Kvitové v osmifinále tak má druhý pokus na to, aby se stala první čínskou vítězkou grandslamu v historii. V Melbourne ji vyřadila Belgičanka Kim Clijstersová. Naopak Šarapovová přišla o možnost získat takzvaný kariérní grandslam. Titul z Paříže je totiž jediný, který zatím nezískala.

Druhé semifinále bylo vyrovnané v prvním setu do osmé hry, kdy Schiavoneová vzala Bartoliové podání a vedla 5:3. Následně brejk potvrdila a ukončila první sadu. Do druhého setu vstoupila lépe Francouzka a vedla 2:0. Poté ale Italka získala čtyři hry za sebou a bez problémů dovedla zápas do vítězného konce.