Čtyřhra může být z pozice diváka zajímavější, míní Šafářová. Ne všichni ale deblové úspěchy oceňují

Ženská čtyřhra patří k nejúspěšnějším disciplínám českého tenisu. Důkazem jsou olympijské medaile, rozhodující výhry ve finálových zápasech Fed Cupu a také početná sbírka grandslamových titulů, kterou teď deblistky na Austalian Open v Melbourne ještě rozšíří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová (vlevo) s deblovou partnerkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou | Zdroj: Reuters

Květa Peschkeová, Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková a Lucie Šafářová navazují na dřívější úspěchy Jany Novotné a Heleny Sukové v éře samostatného Česka. Za posledních šest let získaly šest grandslamových titulů a teď v Melbourne přidají vzhledem k finálovému obsazení s určitostí další. Ale zdaleka ne všichni deblové úspěchy oceňují.

„Mně přijde, že spousta lidí nedává čtyřhře žádnou důležitost, podceňují to. Nesouhlasím s tím, kolikrát je čtyřhra taková, že se tam děje hodně pro diváka. Myslím, že když se sejde blbý zápas singla, tak čtyřhra může být z pozice diváka zajímavější,“ všímá si tenistka, která k atraktivitě sama jako úspěšná singlistka přispívá. Stejně jako její americká spoluhráčka Bethanie Matteková-Sandsová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šest titulů za posledních šest let posbíral český tenis na grandslamových turnajích v ženském deblu a teď na Australian Open v Melbourne získá s určitostí další

Popularitu deblu hodně zvyšují velká jména a na sledovanosti je pokaždé znát, když si čtyřhru zahrají třeba slavné sestry Williamsovy, nebo když nastupují Sania Mirzaová z lidnaté Indie či Švýcarka s československou minulostí Martina Hingisová.

„Hingis, že se vrátila, tak si myslím, že tomu dala jinou dimenzi,“ říká Andrea Hlaváčková. Ani ona nemá díky deblovému partnerství s Číňankou Šuaj Pcheng o fanoušky nouzi, vidět a slyšet to bude zřejmě i teď při finále Australian Open. I když soupeřka Lucie Šafářová tipuje, že hlediště úplně plné nebude.

„Ten Rod Laver je hrozně velký. Vyprodat čtyřhru finále je složité,“ říká Šafářová. Přitom v některých částech světa to bývá naopak, a ženský debl tam bývá ještě sledovanější než třeba singl.

„V Americe určitě Indiana Wells. Jakmile se na tenis dívají trochu starší lidi, což tam je hodně starších diváků, tak je to pro ně nejblíž. Protože oni chodí hrát do klubů takový ležérní tenis a hrají ve čtyřhrách, a pak se jdou rádi podívat, jak se to vlastně hraje. V Americe je to nejpopulárnější,“ myslí si česká tenistka Andrea Hlaváčková.

Jaroslav Plašil, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme