Další ročníky tenisového Hopman Cupu jsou v ohrožení

K západnímu pobřeží Austrálie patří Hopmanův pohár pomalu jako kapr ke štědrovečernímu stolu. Smíšené tenisové páry soupeří v Perthu už počtyřiadvacáté, a pokud se podíváme na historii turnaje, už poosmé se tohoto neoficiálního mistrovství světa mixů účastní česká dvojice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Burswood Dome - dějiště tenisového Hopman Cupu | Foto: Jaroslav Plašil

Na českou stopu tady narazíte hned jakmile do arény Burswood Dome vejdete, jen neleží na zemi, ale visí na stěně, vedle čestné tabule Harryho Hopmana, legendárního australského tenisty.

Napravo od připomínky pána, na jehož počest se o pohár od roku 1989 hraje, najdete mezi plakáty také program, který připomíná vítězství Jany Novotné a Petra Kordy. Právě oni jsou dodneška nejčastěji účinkující dvojicí tady v Perthu, pokud jde o české páry.

Českou republiku tady reprezentovali dokonce třikrát po sobě, přičemž prémii za vítězství si odtud odváželi v roce 1994. Zmíněný ročník byl vůbec zajímavý, vedle ryze českého páru tehdy startoval ve zdejší hale poprvé a naposledy za Spojené státy americké Ivan Lendl, bylo mu v té době 33 a na západní pobřeží Austrálie se vlastně přijel rozloučit, protože na konci stejné sezony kariéru profesionálního tenisty ukončil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Australané budou bojovat o další trvání Hopman Cupu

Tomáš Berdych má snad do konce aktivní činnosti stále hodně daleko, a v budoucnu by to tak mohl být právě on, kdo bude nejčastějším českým účastníkem Hopmanova poháru. V Perthu je stejně jako před ním Petr Korda potřetí, narozdíl od Lucie Šafářové ale tentokrát startuje ve dvojici s Petrou Kvitovou.

„Vzhledem k výkonům a pozici Petry jsme asi dost atraktivní tým. Na začátek roku je to skvělý start, když ta možnost byla, přivítal jsem ji a šel jsem do toho.“

Kolize s turnajem v Brisbane

Kouzlo zdejšího prostředí by zřejmě Tomáše Berdycha snadno přivábilo i v dalších letech, ale má to jeden háček.

„Nikdo ale neví, jak to bude s tímto turnajem dál, dneska jsem četl v místních novinách, že Tennis Australia má trochu problém s kolizí s turnajem v Brisbane, který šel do vyšší kategorie. Chce tam mít ty nejlepší hráčky a tři holky z první světové pětky, to je síla. Bude to asi administrativní a funkcionářská bitva,“ říká David Kotyza, trenér Petry Kvitové.

Sama česká tenistka ale nevěří, že by zdejší lidé nechali turnaj padnout, vždyť nic jiného na západním pobřeží Austrálie nemají.

„Myslím, že zdejší o to budou bojovat a uhájí si to. Je to jejich jediná pořádná událost,“ věří v zachování tradice Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme