Další souboj Kvitové se Šarapovovou uvidí Praha při finále Fed Cupu

Jedna hrála finále, druhá jí do něj výrazně pomohla a třetí jí v tom naopak překážela. Tenistky Petra Kvitová, Lucie Šafářová i Maria Šarapovová se v různých rolích představily na Turnaji mistryň v Singapuru. Teď skoro současně odlétají domů a už za týden se znovu potkají v Praze, tentokrát kvůli finálovému zápasu Fed Cupu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová by se s Marií Šarapovovou měla utkat i v Praze při finále Fed Cupu

Petra Kvitová by se s Marií Šarapovovou měla utkat i v Praze při finále Fed Cupu | Zdroj: Reuters

„Za Česko hrajeme strašně rády. Věřím, že atmosféra zase bude super a Fed Cup zase zůstane doma,“ doufá Petra Kvitová, která chce být znovu tou samou oporou týmu jako loni při vítězném finále s Německem.

Po Turnaji mistryň sice cítí únavu, ale podobně jako týmová dvojka Lucie Šafářová má necelé dva týdny na to, aby se dostala ještě naposledy v tomto roce do výborné formy. Posloužit jí k tomu má příprava v domovském klubu v Prostějově. „Nejlepším klubu na světě,“ jak říká trenér David Kotyza.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve finále Fed Cupu by mělo dojít i na odvetu za Turnaj mistryň, Petra Kvitová se utká s Marií Šarapovovou

„Teď si zaslouží odpočinek. Je dobré, že tam je týden pauza. Vymyslíme ještě nějaký kondiční program a za týden v Praze s holkami se může velmi slušně připravit. S Maruškou to může být ještě slušný revanš,“ naráží Kotyza na očekávanou touhu Marie Šarapovové oplatit čerstvou semifinálovou porážku ze Singapuru.

Obě hráčky už se jednou v libeňské hale utkaly před třemi lety na exhibici, kde ale tehdy nemocnou domácí hvězdu doplnila oproti původnímu plánu i Lucie Šafářová.

„Jo, hrála jsem tam. Dokonce myslím, že na stejném kurtu. Češky na něm ale odehrály spoustu zápasů, to je pro ně velká výhoda. Ale je to výzva, to je přesně ten důvod, proč takové zápasy hrajeme,“ těší se Maria Šarapovová.

Fedcupové finále se v pražské o2 areně hraje 14. a 15. listopadu. V České nominaci jsou kromě Kvitové se Šafářovou ještě Karolína Plíšková a Barbora Strýcová.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme