Další vzájemný zápas, další výhra Plíškové. Šafářovou porazila i v Pekingu

Podruhé během dvou týdnů se v Asii utkaly české tenistky Karolína Plíšková a Lucie Šafářová. Zkušenější Šafářová tentokrát uhrála na své momentálně úspěšnější kolegyni set, z postupu se ale raduje Plíšková. Kateřina Siniaková pak ve dvou setech nestačila na světovou jedničku Kerberovou, kterou teď čeká Barbora Strýcová.

Karolína Plíšková | Foto: Reuters

První set českého souboje se odehrál bez jediného brejkbolu. Došel to zkrácené hry a i ta byla velmi vyrovnaná. V jeho závěru za stavu 7:7 vytáhla Šafářová skvělý return na servis Plíškové. V příští výměně si sama pomohla podáním a první set získala.

Jenže pak už dominovala tenistka z Loun a aktuální česká jednička Karolína Plíšková. Ve druhém setu rychle vedla 5:0 a Šafářová musela odvracet nepopulárního „kanára“. Rozhodnutí přišlo za stavu 3:3 ve třetí sadě, kdy Šafářová dvojchybou nabídla soupeřce brejkbol, který následovala nevynucená chyba.

Za dvě hodiny vyhrála Karolína Plíšková 6:7, 6:1, 6:3 a na turnaji v Pekingu postoupila do druhého kola. Šlo už o čtvrtý vzájemný souboj v tomto roce, šestá hráčka světa vyhrála tři z nich a celkově má se Šafářovou bilanci 5:2.

Kateřina Siniaková se do hlavní soutěže dostala z kvalifikace, jenže v prvním kole dostala nejhorší možnou soupeřku. Světovou jedničku Angelique Kerberovou zdržela na kurtu hodinu a 13 minut. Dvakrát získala její podání, jenže sama o něj přišla čtyřikrát a prohrála dvakrát 4:6.

Další soupeřkou čerstvé tenisové královny bude Barbora Strýcová, která si poradila s jinou Němkou Laurou Siegemundovou ve třech setech 5:7 a dvakrát 7:5.

Tenisový turnaj mužů a žen v Pekingu (tvrdý povrch):

Ženy (dotace 6 289 521 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Karolína Plíšková (5-ČR) - Šafářová (ČR) 6:7 (7:9), 6:1, 6:4, Svitolinová (16-Ukr.) - Mariaová (Něm.) 6:2, 6:2, Gavrilovová (Austr.) - McHaleová (USA) 6:4, 6:4.