Davis Cup: Berdych se Štěpánkem ovládli čtyřhru a přidali druhý český bod

V německém Hannoveru dnes byla na programu čtyřhra zápasu prvního kola Světové skupiny Davisova poháru mezi Německem a Českem. Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem v ní dokázali ve třech setech 7:6, 7:4 a 6:4 pokořit domácí dvojicí Petzschner, Kohlschreiber, a dostali český tým do vedení 2:1. O postupujícím celku se v Německu rozhodne zítra.

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych v deblu

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych v deblu | Zdroj: ČTK

První set přinesl vyrovnanou podívanou, která trvala více než 70 minut a vzhledem k tomu, že žádný z párů nedopustil ztrátu podání, musel úvodní sadu rozhodnout tie-brejk. Také zkrácená hra byla velmi vyrovnaná, ale úspěšnější nakonec byli Češi, kteří ji vyhráli v poměru 9:7 a dostali se do vedení 1:0 na sety.

V podobném duchu následně probíhala i druhá sada, ale ta do další zkrácené hry nedospěla. Čeští reprezentanti totiž dokázali Němcům na závěr druhého setu vzít podání, díky čemuž druhé dějství vyhráli v poměru 7:5.

Také ve třetím setu se lépe dařilo Čechům, kteří si opět podrželi všechna podání, a dokráčeli k vítězství ve třech setech. Češi si díky dnešní výhře vytvořili dobrou výchozí pozici pro zítřejší rozhodující den, během kterého jim stačí k postupu urvat jedno vítězství.

To se jako první pokusí v souboji jedniček získat Tomáš Berdych, jehož zápas je na programu od 13.00.

Oba kapitáni změnili před čtyřhrou původní nominaci. Jaroslav Navrátil ji avizoval dopředu a za Česko nastoupila osvědčená dvojice Tomáš Berdych, Radek Štěpánek. Němci k Philippu Petzschnerovi nasadili týmovou jedničku Philippa Kohlschreibera.

„Nebude to tak jednoduché, ale myslím, že v deblu jsou zkušenější a sehranější. To by mělo hrát roli. Odehráli daleko víc těžších zápasů,“ hledá výhodu české dvojice kapitán Jaroslav Navrátil.

Po prvním dnu je stav zápasu 1. kola v Německu vyrovnaný 1:1 po dvou pětisetových bitvách. Včera nejdřív Kohlschreiber udolala Lukáše Rosola, Tomáš Berdych následně dokázal otočit zápas s 18letou nadějí německého i světového tenisu Alexanderem Zverevem.

Vojtěch Man, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít