Davis Cup: Češi hrají s Francií nerozhodně 1:1

Úvodní den zápasu prvního kola Světové skupiny Davis Cupu mezi Českou republikou a Francií vyšel v ostravské ČEZ aréně lépe týmovým dvojkám. Tomáš Berdych nejprve porazil francouzskou jedničku Gillese Simona ve čtyřech setech, česká jednička Radek Štěpánek poté prohrála s Jo-Wilfriedem Tsongou 0:3 na sety. V sobotu je na programu čtyřhra.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Davis Cup

Davis Cup | Foto: The Oficial Davis Cup Website

Daviscupová premiéra poznamenala v úvodním setu výkon Gillese Simona více, než by sám chtěl. Berdych mu hned v první hře vzal podání a poté brejk potvrdil. Český tenista ale svůj servis také ztratil a o osudu první sady musel rozhodnout až tie-break. V něm měl Berdych pevnější nervy a úvodní set vyhrál. Ve druhém setu se výkon Simona výrazně zlepšil, začal lépe podávat a dělal méně chyb. V sedmé hře prolomil Berdychovo podání a druhou sadu získal poměrem 6:4. Herní převahu měl také ve třetím setu, ale Berdych svůj servis vždy udržel. V osmé hře se dokonce dostal český hráč do vedení 5:3, ale následně o své podání přišel a opět přišel na řadu tie-break. Ten patřil jednoznačně Berdychovi, který zvítězil 7:2. Ztráta třetí sady poznamenala Simona i v úvodu čtvrtého setu. Berdych vyhrál hned dvakrát soupeřův servis a rychle vedl 3:0. I když o jeden brejk přišel, nakonec po třech hodinách a 26 minutách zvítězil.

Štěpánek ale na Berdychův výkon nenavázal a v souboji dvou nejúspěšnějších hráčů úvodu letošního roku prohrál s Tsongou 0:3 na sety. Oba tenisté spoléhali na výborné podání. Za stavu 5:5 ale udělal Štěpánek dvě dvojchyby za sebou a Tsonga získal rozhodující brejl. Ten při svém servisu potvrdil a první set vyhrál 7:5. Ve druhé sadě byl Tsonga k nezastavení a jednoznačně dominoval. Štěpánkovi v ní povolil jen dvě hry. Třetí set nabídl vyrovnanou hru a bez problémů si držel své podání. Tsonga ho ale k brejkbolu nepustil a sada tak dospěla až ke zkrácené hře. V něm francouzská dvojka dominovala a jednoznačně vyhrála 7:1. Po dvou hodinách a jedenácti minutách tak vyrovnal stav zápasu na 1:1.

První kolo Světové skupiny Davisova poháru:

Ostrava: ČR - Francie 1:1 po prvním dnu

Berdych - Simon 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (7:2), 6:3, Štěpánek - Tsonga 5:7, 2:6, 6:7 (1:7)

Buenos Aires: Argentina - Nizozemsko 2:0 po prvním dnu

Chela - Huta Galung 6:2, 2:6, 6:2, 6:7 (4:7), 6:2, Monaco - De Bakker 6:1, 6:2, 7:6 (7:1)

Poreč: Chorvatsko - Chile 2:0 po prvním dnu

Ančič - Massu 6:3, 6:3, 7:6 (7:4), Čilič - Capdeville 6:1, 6:2, 6:1

Malmö: Švédsko - Izrael 1:1 po prvním dnu

T. Johansson - Levy 6:7 (3:7), 6:4, 7:5, 4:6, 8:6, Vinciguerra - Sela 6:4, 3:6, 6:3, 3:6, 9:11

Garmisch-Partenkirchen: Německo - Rakousko 1:1 po prvním dnu

Schüttler - Koubek 4:6, 5:7, 7:5, 2:6, Kohlschreiber - Melzer 6:7 (4:7), 4:6, 6:4, 6:3, 6:3

Birmingham: USA - Švýcarsko 1:1 po prvním dnu

Blake - Wawrinka 6:3, 4:6, 3:6, 6:7 (3:7), Roddick - Chiudinelli 6:1, 6:3, 7:6 (7:5)

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme