Davis Cup: Pavlásek s Veselým porazili favorizované Australany 3:2

Čeští tenisté Adam Pavlásek a Jiří Veselý po pěti setech porazili ve čtyřhře Davis Cupu favorizované Australany Lleytona Hewitta a Samuela Grotha 3:2 na sety. Věkově nejmladší dvojice, která hry hrála za českou reprezentaci, otočila už téměř ztracený zápas a pro český tým tak získala první bod.

Čeští tenisté ČR Jiří Veselý a Adam Pavlásek porazili ve čtyřhře 1. kola Davis Cupu Australany Samuela Grotha a Lleytona Hewitta 3:2 na sety | Zdroj: ČTK

Češi před dnešním deblem prohrávali 0:2 na zápasy, a pokud chtěli bojovat o záchranu v soutěži, museli dnešní čtyřhru vyhrát. A to se také povedlo.

První set dvacetiletý Adam Pavlásek a o rok starší Jiří Veselý v ostravské ČEZ Aréně se zkušeným australským duem Groth – Hewitt prohráli poměrem 1:6, v úvodu druhého sice prohrávali 0:3, ale nakonec to dokázali obrátit a set získali ve svůj prospěch v tiebreaku.

00:00 / 00:00

České tenisty Adama Pavláska a Jiřího Veselého po vítězné čtyřhře zpovídal reportér Jaroslav Plašil

Ve třetím setu se po vítězství 6:3 do vedení opět dostali Australané, ale mladí čeští tenisté se nevzdali a vyhráli i druhý tiebreak a srovnali na 2:2 na sety. O vítězi tak rozhodl pátý set, ve kterém Češi vyhráli 6:2.

Podle Jiřího Veselého bylo důležité, že česká dvojice stále věřila ve vítězství.

„Myslím si, že jsme oba skvěle returnovali po tom. Sice úvod nebyl úplně ideální, ale bylo to spíš způsobené nervozitou a svázaností. Tím, že jsme bojovali pořád dál a nevzdávali jsme, tak nějak jsme šli bod po bodu a ty puzzle jsme potom doskládali až do konce,“ popsal.

Pro dvacetiletého Adama Pavláska šlo o vůbec první zápas v životě v této soutěži.

„Dnešní zápas byl pro mě opravdu výjimečný. Jsem rád, že jsem dostal vůbec šanci vstoupit do takovéhoto zápasu. Začátek nebyl z mé strany úplně dobrý, byl jsem trošku svázaný, ale pak jsem se naštěstí odreagoval, Jirka mi v tom pomáhal a jsem rád, že jsme vlastně vyhráli a vlastně zápas ještě pořád žije,“ přiznal.

Výsledky 1. kola tenisového Davisova poháru ČR - Austrálie

Utkání 1. kola tenisového Davisova poháru v Ostravě (ČEZ Aréna, tvrdý povrch):
ČR - Austrálie 1:2 po čtyřhře
Pavlásek, Veselý - Groth, Hewitt 1:6, 7:6 (7:2), 3:6, 7:6 (7:4), 6:2.

Australané byli v Ostravě velkými favority "deblu" a v případě vítězství mohli slavit postup do čtvrtfinále.

Kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil měl při rozhodování o složení páru pro dnešní čtyřhru těžkou situaci, nakonec vsadil na mladou generaci. Dvacetiletý Adam Pavlásek je v daviscupovém týmu poprvé, o rok starší Jiří Veselý má za sebou pět singlových utkání.

Pokud by Češi neuspěli, čekala by je v září baráž. Tu naposledy hráli před čtyřmi lety v Rumunsku, tehdy se mezi elitou udrželi. Sestoupili jen v roce 2005.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít