Daviscupový tým prochází obměnou. Veselý si zvyká na pozici jedničky

Čeští tenisté se mohou o víkendu znovu po dvou letech probojovat do semifinále Davis Cupu. Naposledy se v této fázi soutěže utkali s Francií a stejný soupeř je čeká i teď v Třinci. Zatímco na podzim roku 2014 stál proti reprezentantům ze země galského kohouta tým opírající se zejména o umění Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, teď půjde proti Francii do boje sestava spoléhající se z velké části na nastupující generaci českých tenistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek a nehrající kapitán Jaroslav Navrátil | Zdroj: ČTK

Role Tomáše Berdycha s Radkem Štěpánkem se začínají měnit. Prvně jmenovanému bude v září jednatřicet let a za poslední rok a půl nastoupil v Davis Cupu jen jednou. Proto nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila další Berdychova neúčast nepřekvapila.

„Osobně to jako kapitán respektuji, protože tělo potřebuje odpočívat. Tomáš už není nejmladším hráčem,“ rozumí neúčasti Tomáše Berdycha Jaroslav Navrátil.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Davis Cupu se rozhoduje jenom o tom, jestli se udělají tři body a je jedno, kdo ty body přinese, říká přes utkáním Davis Cupu v Třinci Radek Štěpánek

Jiná začíná být i týmová role Radka Štěpánka. Jeden z hlavních strůjců triumfů z let 2012 a 2013 se zhruba stejnou dobu posouvá spíš do pozice deblového specialisty. Ostatně do čtyřhry se s ním počítá i pro nejbližší sobotu.

„V Davis Cupu se rozhoduje jenom o tom, jestli se udělají tři body a je jedno, kdo ty body přinese. Jsme tady jako tým, takže se jako tým budeme i prát,“ říká Radek Štěpánek.

S Radkem Štěpánkem by měl do sobotní čtyřhry nastoupit Adam Pavlásek. Toho využil český nehrající kapitán zatím pouze v deblech, ovšem jednadvacetiletý mladík se zabydluje v daviscupovém týmu víc a víc.

„Je to můj třetí Davis Cup. Budu se snažit udělat všechno pro to, abych tu čtyřhru vyhrál, jako tomu bylo s Austrálií a Indií,“ slibuje Adam Pavlásek.

To od Jiřího Veselého se čeká víc a víc. Třiadvacetiletý levák je v daviscupovém týmu už podesáté a postupně se dostal do role, kdy se na jeho bodový příspěvek spoléhá. Ostatně i v Třinci si připíše v tomto duchu velkou premiéru.

„Bude to pro mě nová pozice, protože jsem poprvé českou jedničkou na domácí půdě,“ je si vědom Jiří Veselý.

Veselý, podobně jako Pavlásek anebo dříve Berdych, ti všichni vyhráli v minulosti Pardubickou juniorku. Před dvěma roky triumfoval na tomto turnaji i Zdeněk Kolář, který teď v Třinci dostal ve svých devatenácti letech poprvé šanci být s daviscupovým týmem trénovat jako pátý hráč.

„Tenhle týden si chci velice užít a naučit se zde soustu věcí,“ líčí nejmladší člen týmu Zdeněk Kolář.

„Je to mladý kluk. Myslím, že mu tento týden může hodně pomoci. Může vidět, jak trénujeme, může si s námi povídat. Určitě má potenciál,“ přidává svůj pohled na pozvolné střídání daviscupových generací Radek Štěpánek.

Radim Sajbot, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme