DC: Čeští tenisté hrají po úvodním dnu s Kazachstánem nerozhodně 1:1

Daviscupový duel 1. kola Světové skupiny mezi Českem a Kazachstánem je po úvodních dvouhrách nerozhodný 1:1. Jan Hájek nejdříve prohrál s Andrejem Golubjovem, Tomáš Berdych ale poté porazil Michaila Kukuškina. Sobotní čtyřhra začne v Ostravě ve 14 hodin.

Český daviscupový tým: Berdych, kapitán Navrátil, Hájek, Veselý, Dlouhý

Český daviscupový tým: Berdych, kapitán Navrátil, Hájek, Veselý, Dlouhý | Zdroj: ČTK

Jan Hájek sice proti favorizovanému Andreji Golubjovovi dřel, bojoval, hrál tři sety se zraněním a poprvé ztratil servis až v pátém setu, přesto prohrál 2:3 a z prvního bodu se tak radovali hosté z Kazachstánu.

Tomáš Berdych ale poté v souboji s Michailem Kukuškinem splnil svoji povinnost a vyrovnal na 1:1, když se se svým soupeřem natrápil jen v úvodním setu, který vyhrál až v tie-breaku. Ve zkrácené hře přitom prohrával už 1:5, poté ovšem šesti body v řadě otočil stav ve svůj prospěch.

Davis Cup - 1. kolo Světové skupiny: Česko - Kazachstán (Ostrava)

Jan Hájek (CZE) - Andrej Golubjov (KZCH) 6:7, 7:6, 6:1, 6:7, 3:6

Tomáš Berdych (CZE) - Michail Kukuškin (KZCH) 7:6, 6:2, 6:3

Radim Sajbot, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít