DC: V nominaci na Srbsko nechybí Berdych se Štěpánkem, pojede i Minář

Nehrající kapitán českého tenisového týmu Jaroslav Navrátil oznámil nominaci na semifinále Davis Cupu proti Srbsku. Do Bělehradu odjedou k utkání proti domácí reprezentaci Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Jan Hájek a Ivo Minář. Hrát se bude v srbské metropoli od 17. do 19. září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Minář a Jan Hájek při tréninku | Foto: Česká sportovní

Sestava Česka pro boj o postup do druhého finále Davisova poháru v řadě měla v podstatě pouze jediný otazník. Trojice Berdych, Štěpánek a Hájek byla totiž prakticky jistá a tak se rozhodovalo hlavně o posledním členovi týmu. Kapitán Navrátil volil mezi Ivo Minářem a Lukášem Dlouhým.

„Ivo Minář měl v poslední době velice dobré výsledky, které potvrdil finálem na turnaji v Itálii. Lukáši Dlouhému se moc nedařilo. Pro mě zásadní a důležitá bude v sobotu čtyřhra, tam počítám s dvojicí Berdych-Štěpánek. Z toho důvodu beru i Ivo Mináře, který má vynikající servis a bude trošičku kopírovat Troického a Tipsareviće," vysvětlil svou volbu čtvrtého hráče nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.

Návrh sestavy dnes schválil na svém zasedání i výkonný výbor České tenisového svazu. Složení srbského týmu pro semifinále ještě není známo. Podle předpokladů by ale měli být nominováni Novak Djoković, Janko Tipsarević, Nenad Zimonjić a Viktor Troicki.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme