Deblový titul z US Open potěšil vedle Radka Štěpánka zároveň i velkou část planety

Čeští tenisté si z US Open v New Yorku přivezou celkem čtyři tituly. S tím posledním v pondělí ráno cestuje do Prahy Radek Štěpánek, který finálovou výhrou v mužském deblu zároveň potěšil i miliony indických fanoušků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek a jeho deblový partner Leander Paes

Radek Štěpánek a jeho deblový partner Leander Paes | Zdroj: ČTK

"Kde hraje Leander, tam jdeme i my," říkal třeba fanoušek Kumár cestou na centrální dvorec. A takových jako on proudily do areálu stovky, možná i tisíce.

"Je neskutečné, jak ve 40 letech hraje, jeho hra na síti je fantastická, ale také Radek je výborný, a když fandíme Leanderovi, je jasné, že také Radkovi, jsou spolu dlouho a vytvořili velmi dobrý tým," dodává Čandar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o "indickém" Radku Štěpánkovi natočil Jaroslav Plašil

Tenis je teď pro Indy hodně oblíbeným sportem. A Česko díky deblovým partnerům Leandera Paese možná o dost populárnější zemí.

"Myslím, že mám dobrou radu, pro ty, kteří shánějí dobrého parťáka, jako je ten, co je tady, hledejte někoho z České republiky, tvrdě trénují i hrají," usmíval se Leander Paes, který pět ze svých osmi titulů v mužské čtyřhře získal s českými spoluhráči. Dva poslední právě s Radkem Štěpánkem.

Serena Williamsová obhájila titul na US Open

Číst článek

"Vítězství má přidanou hodnotu. Můj partner se stal nejstarším vítězem grandslamového turnaje v historii," říkal po zápase Radek Štěpánek, který už se po svém vítězství v New Yorku příliš nezdržoval.

Pospíchal na letiště, aby se co nejdříve dostal do Prahy k daviscupovému týmu. Už teď má zpoždění. Na dálku také dostal vzkaz, že ho nemine pokuta. Ale toto hecování jako vítěz US Open s šekem na 460 tisíc dolarů pro deblový pár, asi s úsměvem přijme.

"Nějakou večeři asi budu muset zaplatit, to je jasné. Pro mě je to ale hlavně obrovské nalití sebevědomí. Jdu po dobré cestě. Teď se těším zpátky do Prahy. Čeká tam na mě můj tým a už se nemůžu dočkat, až se k němu připojím," uzavírá Radek Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme