Del Potro proti českým tenistům v DC nastoupí, navzdory zranění

Toto zřejmě nevypadá na taktický manévr. Největší hvězdu Argentinců Del Potra sice trápí zraněné zápěstí, ale proti českému týmu v semifinále Davis Cupu, chce za každou cenu hrát. Nejlepší domácí tenista si v dějišti zápasu v Parque Roca už dvakrát zatrénoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juan Martin Del Potro of Argentina plays a shot during a training session ahead of their Davis Cup semifinals against Czech Republic in Buenos Aires, September 12, 2012 | Foto: Reuters

Marcelo Maller je jedním z několika desítek novinářů, který na Del Potra před vchodem na centrální dvorec arény Parque Roca čeká. Na vlastní oči viděl v roce 2007 vůbec první daviscupový zápas Juana Martina v rakouském Linci a vzpomíná, jak tehdy osmnáctiletý tenista porazil v rozhodujícím pátém setu domácího Rakušana Jürgena Melzera a poslal Argentinu do čtvrtfinále.

Teď doufá, že o pět let zkušenější Del Potro pomůže své zemi do závěrečného boje o ‚salátovou mísu‘. Když se vytáhlý tenista k hloučku reportérů přiblíží, Marcelo se neudrží, a stejně jako ostatní kolegové hlasitě zajásá. A má proč. Největší opora přináší lidem dobré zprávy. Navzdory zraněnému zápěstí na levé ruce chce proti České republice nastoupit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Juan Martin Del Potro oznámil, že v semifinále Davis Cupu proti Česku navzdory poraněnému zápěstí určitě nastoupí

„Protože je to pro celou Argentinu moc důležitý zápas, udělám maximum, abych mohl proti Česku nastoupit. Miluju hrát za Argentinu, pro zdejší fanoušky. Mám drobný problém na levém zápěstí, ale za každou cenu chci hrát,“ říkal Del Porto, přestože mu lékař doporučil dvoutýdenní klid.

Na tréninku Del Potro své levé zápěstí šetřil, bekhend obouruč vůbec nehrál, a když piloval údery z levé strany od svého těla, dával míčku pokaždé jen spodní rotaci, tak, aby zaměstnával stále jen pravou ruku.

V zápase už se ale Juan Martin Del Potro určitě šetřit nebude. Na to se český tým spoléhat nemůže - a ani nechce. Daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil ani nepřikládá velkou váhu zhruba měsíc starému zápasu v Torontu, kde Radek Štěpánek tehdy čerstvého olympijského medailistu z Londýna ve dvou setech porazil.

„Mluvil jsem s ním, Del Potro mu připadal unavený po olympiádě, takže to vítězství bylo takové všelijaké.“

Radka Štěpánka a Juana Martina Del Potra uvidí fanoušci s velkou pravděpodobností v jedné z pátečních dvouher. Jestli to tak skutečně bude, a také kdy, potvrdí a upřesní dnešní losování jednotlivých zápasů, který je na programu v 15:30.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme