Diváci dostali Plíškovou do varu, při mečbolu se modlila

České tenistky po výhře nad Ruskem naplno oslavují zisk čtvrtého fedcupového titulu v pěti letech. V závěrečném finálovém dni rozhodla o vítězství Karolína Plíšková, která srovnala v singlu na 2:2 a pak s Barborou Strýcovou ovládla v posledním možném setu čtyřhru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková2 | Zdroj: Reuters

Karolíno, jak jste byla nervózní před singlovým zápasem, když tým prohrával 1:2?

Dnes byla nervozita daleko menší, včera to byla něco nového. Neříkám, že jsem nebyla nervózní, ale zvládala jsem to líp než včera. Věřila jsem, že můžu Pavljučenkovovou porazit, i když nebudu hrát úplně dobře. To se stalo. A v deblu se může stát úplně cokoli. S Bárou jsme hrály míč od míče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Většiny nervozity se Karolína Plíšková zbavila v sobotu, během druhého dne tak mohla dirigovat český obrat

Jak vám pomohli diváci v tom zápase, který jste vyhrát musela?

Mají na výhře velký podíl. Bez nich by vůbec atmosféra nebyla taková. I kdybych byla nejvíc nervózní, tak vás diváci dostanou do takového varu, že jsem nervozitu vůbec necítila. Podpora publika byla fakt znát.

Kdy se rozhodlo, že do závěrečné čtyřhry půjdete s Barborou Strýcovou?

Hned po singlu. Lucka (Šafářová, pozn. red.) vůbec není ready. Počítala jsem s tím, že když vyhraju singla, tak na debl půjdu. Bylo půl hodiny na přípravu. Sil jsem měla dost a nebylo to tak náročné. S Bárou jsme hrály poprvé a neskutečně jsme si to užily.

Češky obhájily triumf ve Fed Cupu! Obrat řídila Karolína Plíšková

Číst článek

Kdy jste vlastně naposledy hrála deblový zápas?

Na grandslamových a velkých turnajích ho hraju, takže je to asi měsíc a půl. Ale takový jsem ještě nikdy nehrála. Byla jsem připravená, snažila jsem se soustředit na servis, který je důležitý, a věřila, že Bára je na síti kouzelná.

Jaké jste měla pocity při posledním míčku?

Od prvního setu jsem věřila, že vyhrajeme, i když jsme ho prohrály. Obě jsme cítily, že jsme lepší. Vypětí na konci bylo extrémní a nervy pracovaly, takže jsem se při mečbolu modlila, ať dá Bára dobrý servis a ony to nevrátí.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme