Djoković byl naštvaný, přesto utkání s Nišikorim zvládl

Švýcar Roger Federer a Srb Novak Djoković si podle očekávání zahrají o titul na Turnaji mistrů v Londýně. Finále ale mohlo mít překvapivé složení. Federer odvracel v duelu se svým krajanem Stanem Wawrinkou několik mečbolů a vyhrál až v tiebreaku rozhodující třetí sady.

Djoković měl po utkání trochu zvláštní výraz radosti

Djoković měl po utkání trochu zvláštní výraz radosti | Zdroj: Reuters

Nejlepší tenista světa Djoković se pro změnu dostal do drobného konfliktu s některými fanoušky a málem ho to stálo vítězství.

Namísto podpisu po zápase nakreslil oproti zvyklostem na kameru malý balónek, prý cítil, že to bylo něco, co chtěl zrovna udělat. „Můj nový podpis," žertoval po semifinálovém utkání.

Byl to vůbec den, kdy Novak Djoković nedělal obvyklé věci, zápas s Japoncem Keiem Nišikorim měl plně pod kontrolou, bleskově vyhrál první set a hned v tom druhém sebral soupeři servis. Všechno vypadalo jasně, srbský tenista byl jasně lepší, jenže najednou - i kvůli dvojchybě na závěr - ztratil své podání.

00:00 / 00:00

Incident Novaka Djokoviće s fanoušky zachytil v Londýně Jaroslav Plašil

Mnozí fanoušci v té době hromově zajásali v naději, že bude zápas dramatický, a možná jim ani nedošlo, že se nechovají podle nepsaných tenisových zásad. Světový hráč číslo 1 jim za to ironicky zatleskal.

"Nechci publikum obviňovat, má právo na to povzbuzovat, koho chce. Ale bylo tam pár jednotlivců, kteří se v zápase chovali za hranou, byly tam nějaké provokace. Obvykle takto nereaguji, ale teď jsem to udělal. Byla to moje chyba,“ říkal Djoković po utkání.

„Ztratil jsem koncentraci, ztratil jsem kvůli tomu servis, pak jsem prohrál set, mohl jsem prohrát zápas. Byla to moje chyba a měl jsem to vyhodnotit lépe,“ přiznal už s chladnou hlavou Srb Novak Djoković, který sice závěrečný třetí set vyhrál jasně 6:0, ale kdoví, jak by se vyvíjel, kdyby hned na začátku Japonec Kei Nišikori proměnil jeden ze svých brejkbolů.

Velký favorit nakonec situaci ustál, a tak se může prý už dostatečně poučený připravovat na dnešní finále.

"Každý je jiný a každý má volbu, co bude dělat. Já jsem z toho nebyl nadšený, protože to ovlivňovalo mou hru. Mohl jsem se nad to povznést. Ale přejdete to jednou, dvakrát, třikrát, čtyřikrát, ale všichni jsme jenom lidi, takže nějak reagujeme.“

„To je důvod. Těší mě, že jsem se přes to dostal, je to lekce. A doufám, že se to v dalším zápase nestane,“ přeje si Novak Djoković před svým posledním letošním zápasem v turnajovém kalendáři ATP.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít