Djokoviće vyzve ve finále DC Štěpánek. A hned na úvod

Pátečním soupeřem Novaka Djokoviće ve finále tenisového Davis Cupu bude Radek Štěpánek, který se tak nebude šetřit na čtyřhru a nedělní dvouhry. Proti vítězi Turnaje mistrů nastoupí v Bělehradě v úvodním duelu od 16 hodin, po nich se v srbsko-českém souboji utkají Dušan Lajović s Tomášem Berdychem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek vybojoval první bod | Zdroj: ČTK

Už před losem Srbové změnili nominaci, když zraněného Janka Tipsareviće nahradil Dušan Lajović. Zbyly tedy dva otazníky: Jestli bude srbskou dvojkou právě Lajović, nebo Ilja Bolzoljac, a zda ukáže český kapitán Vladimír Šafařík na Radka Štěpánka, nebo na Lukáše Rosola.

V obou případech tak dostali přednost žebříčkově lépe postavení hráči. U domácího týmu se to očekávalo, u toho českého musel vzít Šafařík v úvahu i síly Radka Štěpánka.

Je jasno. Tipsarević české tenisty ve finále Davis Cupu nepotrápí

Číst článek

Právě on by měl přispět k vítězství ve čtyřhře a nastoupit také do případného rozhodujícího pátého zápasu. Už před losem ale vyslovil přání hrát i v pátek, přestože jeho šance proti Novaku Djokovićovi jsou minimální.

"Vždycky je lepší, když je člověk rozkoukaný a rozehraný a jde na kurt rozehřátý. Když je sžitý s podmínkami, je to pro něj o to snazší," řekl k tomu Štěpánek.

Přání se mu tedy vyplnilo, v pátek nastoupí proti druhému tenistovi světa hned v úvodní dvouhře od 16 hodin, v té druhé se střetnou Tomáš Berdych s Dušanem Lajovićem.

Do sobotní čtyřhry nahlásili oba kapitáni zbývající tenisty, tedy Lukáše Rosola s Janem Hájkem a Ilju Bozoljace s Nenadem Zimonjićem. Je ale téměř stoprocentní, že za Česko budou hrát Berdych se Štěpánkem, a pravděpodobné, že jedním ze dvou srbských deblistů bude Djoković.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme