Djokovićův trenér Vajda může mít brzy dilema. Do tenisového světa dorůstá jeho dcera

Nejlepší hráč světa Novak Djoković měl dnes na Australian Open volný den, ale jeho trenér byl nervózní, jako kdyby měl hrát srbský tenista finále. Namísto zápasu světové jedničky totiž sledoval Marián Vajda utkání své dcery, která nastoupila v Melbourne ke svému prvnímu duelu v hlavní soutěži grandslamové juniorky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Natália Vajdová během své premiéry v grandslamové juniorce na Australian Open | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Před zápasem Marián Vajda naoko žertoval, jestli vůbec na utkání své dcery půjde, ale do hlediště u kurtu číslo 15 se posadil ještě dávno před tím, než rozhodčí Tony Brosnahan z Nového Zélandu mladé tenistky představoval.

Premiéru Natálie v hlavní soutěži sledoval Marián Vajda s velkým zaujetím, jako když se dívá na hru svého svěřence Novaka Djokoviće, a brzy osmnáctiletá dcera to dobře vnímala.

"Byl nervózní. Je to pro něj jiné, než když sleduje Noleho. S ním je sedm let, takže už ví, že některé zápasy vyhraje, že to pro něj bude jednodušší. To u mě je stále nervózní," řekla Českému rozhlasu Natália Vajdová.

Přehrát

00:00 / 00:00

S dcerou trenéra světové jedničky Novaka Djokoviće Natálií Vajdovou natáčel v Melbourne Jaroslav Plašil

Její 24letá sestra Nikola hraje také tenis, a protože maminka byla pro změnu atletkou, o sportu se v rodině hodně mluví. A když se vrátí otec Marián z turnaje, tak také o Novaku Djokovićovi.

"On vždycky zhodnotí, jak to bylo. Ano, bavíme se o tom. A ve škole jsou na to hodně zvědaví, když tam přijdu. Ptají se třeba, jak hraje, když mě viděli v jeho boxu, tak mi hned psali," usmívá se Vajdová.

S aktuálně nejlěpším tenistou světa už si i zahrála. "To jsem byla mladší a ještě jsem nehrála tak dobře, ale super jsme si zahráli. On je super chalan. Nikdy se nezvdá a stále si jde za svým cílem, je to profesionál a i charakterově je to skvělý člověk."

Marián Vajda vede Novaka Djokoviće už řadu let, během kterých mu pomohl až na tenisový vrchol. Žádné strádání z psychicky náročné práce u něj ale jeho dcera nepozoruje.

'Chtěla bych, aby mě trénoval. Je to pro mě velký vzor'

"Určitě netrpí, ale unavený je. Turnajů i cestování je hodně, což je vyčerpávající. Ale on to miluje," uvědomuje si Natália Vajdová. I díky úspěšné práci svého otce s ním nemůže být tak často, jak by si představovala. Mít tatínka jako trenéra, to je její sen.

"Ano, určitě bych chtěla. Je to pro mě velký vzor, takže bych určitě chtěla, aby mě trénoval nebo na mě aspoň dohlédl," přeje si Natália Vajdová.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme